Inflatie en begin cijferseizoen domineren komende beursweek
AMSTERDAM (ANP) - De komende beursweek zal de aandacht met name uitgaan naar het Amerikaanse inflatiecijfer dat woensdag bekend wordt gemaakt. Vooral omdat de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve eerder kenbaar maakte dat bij een aanhoudend hoge inflatie de rente sneller zal worden verhoogd. Dat zorgde de afgelopen week al voor onrust onder beleggers.
De prijzen zijn al langere tijd aan het stijgen. Dat komt onder meer door de haperende herstart van de economie na de coronacrisis, die nog altijd voor tekorten zorgt van bepaalde materialen. Ook speelt de sterk gestegen prijs van energie een belangrijke rol. Ook worden komende week cijfers over de geldontwaarding in andere economieën bekend zoals Frankrijk, China en Nederland.
Andere belangrijke macro-economische data zijn cijfers over de Europese werkloosheid en industriële productie en cijfers over het ondernemersvertrouwen, de importprijzen en detailhandelsverkopen in de Verenigde Staten. Daarnaast maakt Duitsland cijfers over de economische groei bekend en komen de Britten met data over de industriële productie.
Cijferseizoen
Verder staat het cijferseizoen op het punt van beginnen. Vanuit de VS komen aan het einde van de week een aantal grote banken zoals Citigroup, Wells Fargo en JPMorgan Chase met cijfers. Ook investeerder BlackRock en luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines openen de boeken. Op het Damrak komt maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway met een handelsupdate. Deze loopt vooruit op de jaarcijfers die begin maart bekend worden gemaakt. Daarnaast publiceert exploitant van snellaadstations Fastned een handelsupdate. Ook zal er aandacht zijn voor de biotechsector. Dit vanwege de JPMorgan Healthcare Conference waar de toon wordt gezet voor de sector in 2022.
De omikronvariant van het coronavirus, die wereldwijd voor een recordaantal besmettingen zorgt, lijkt de financiële markten niet heel erg meer te deren. Dat lijkt samen te hangen met de geluiden dat het virus minder gevaarlijk lijkt te zijn. De beperkingen die overheden oplegden om verspreiding van het virus in te dammen, zullen evengoed de economische groei raken.
Nederland besloot voor de kerst tot een harde lockdown waarbij onder andere niet-essentieel geachte winkels en horeca de deuren moesten sluiten. De komende week beslist het nieuwe kabinet dat komende week op het bordes naast de koning staat over het al dan niet verlengen van de maatregelen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
11 uur geleden