Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie en begin cijferseizoen domineren komende beursweek

Inflatie en begin cijferseizoen domineren komende beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De komende beursweek zal de aandacht met name uitgaan naar het Amerikaanse inflatiecijfer dat woensdag bekend wordt gemaakt. Vooral omdat de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve eerder kenbaar maakte dat bij een aanhoudend hoge inflatie de rente sneller zal worden verhoogd. Dat zorgde de afgelopen week al voor onrust onder beleggers.

De prijzen zijn al langere tijd aan het stijgen. Dat komt onder meer door de haperende herstart van de economie na de coronacrisis, die nog altijd voor tekorten zorgt van bepaalde materialen. Ook speelt de sterk gestegen prijs van energie een belangrijke rol. Ook worden komende week cijfers over de geldontwaarding in andere economieën bekend zoals Frankrijk, China en Nederland.

Andere belangrijke macro-economische data zijn cijfers over de Europese werkloosheid en industriële productie en cijfers over het ondernemersvertrouwen, de importprijzen en detailhandelsverkopen in de Verenigde Staten. Daarnaast maakt Duitsland cijfers over de economische groei bekend en komen de Britten met data over de industriële productie.

Cijferseizoen

Verder staat het cijferseizoen op het punt van beginnen. Vanuit de VS komen aan het einde van de week een aantal grote banken zoals Citigroup, Wells Fargo en JPMorgan Chase met cijfers. Ook investeerder BlackRock en luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines openen de boeken. Op het Damrak komt maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway met een handelsupdate. Deze loopt vooruit op de jaarcijfers die begin maart bekend worden gemaakt. Daarnaast publiceert exploitant van snellaadstations Fastned een handelsupdate. Ook zal er aandacht zijn voor de biotechsector. Dit vanwege de JPMorgan Healthcare Conference waar de toon wordt gezet voor de sector in 2022.

De omikronvariant van het coronavirus, die wereldwijd voor een recordaantal besmettingen zorgt, lijkt de financiële markten niet heel erg meer te deren. Dat lijkt samen te hangen met de geluiden dat het virus minder gevaarlijk lijkt te zijn. De beperkingen die overheden oplegden om verspreiding van het virus in te dammen, zullen evengoed de economische groei raken.

Nederland besloot voor de kerst tot een harde lockdown waarbij onder andere niet-essentieel geachte winkels en horeca de deuren moesten sluiten. De komende week beslist het nieuwe kabinet dat komende week op het bordes naast de koning staat over het al dan niet verlengen van de maatregelen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: gesprekken verkoop Venezolaanse olie aan afnemers Azië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.

55 minuten geleden
Schiphol vindt nieuwe infradirecteur bij bouwer Heijmans

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.

2 uur geleden
Meer horecapersoneel dan ooit, maar zorgen om gebrek aan jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

4 uur geleden
Mensen vaker overdag naar horeca, koffiebars vervangen kroegen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.

4 uur geleden
Jumbo boekt meer omzet in 2025, nieuwe topman ziet verdere groei

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.

4 uur geleden
Gasunie transporteerde meer aardgas in 2025

DEN HAAG (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar meer aardgas getransporteerd dan een jaar eerder, doordat meer gas werd opgeslagen in bergingen, meer werd gebruikt in elektriciteitscentrales en omdat meer naar Duitsland werd geëxporteerd. In totaal ging het om 63,4 miljard kubieke meter gas. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Besi wint op beurs na ordergroei, Heineken zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.

5 uur geleden