Inflatie Duitsland stijgt minder sterk in juni
WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in juni minder sterk gestegen dan in mei, toen nog het hoogste niveau sinds 2018 werd bereikt. De laatste tijd was er veel te doen op de financiƫle markten over de oplopende inflatie omdat centrale banken zoals de Europese Centrale Bank (ECB) daardoor mogelijk sneller de rente kunnen gaan verhogen.
De lagere inflatie hangt samen met minder sterk gestegen prijzen van energie en voedsel. Ook bepaalde diensten werden minder duur, nadat de prijzen daarvan eerder sterk stegen door de grote vraag van consumenten door het heropenen van de economie van de coronacrisis. Het gaat dan bijvoorbeeld om vakanties.
Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau bedroeg de inflatie 2,1 procent op jaarbasis vergeleken met 2,4 procent een maand eerder. Het gaat daarbij om een zogenoemd geharmoniseerd cijfer zodat de Duitse inflatie kan worden vergeleken met die in andere Europese landen. Daarmee nadert de inflatie in de grootste economie van Europa de doelstelling van bijna 2 procent die de ECB hanteert.
Overigens wordt verwacht dat de inflatiedaling kortstondig zal omdat het volledige effect van het wegvallen van een tijdelijke btw-verlaging in Duitsland vanaf volgende maand te voelen zal zijn. Ook de hogere grondstofprijzen zullen naar verwachting gaan doorwerken op de inflatie, net als de prijsverhogingen in de industrie door de toeleveringsproblemen met bijvoorbeeld chips.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
10 uur geleden