Inflatie Duitsland stijgt minder sterk in juni
WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in juni minder sterk gestegen dan in mei, toen nog het hoogste niveau sinds 2018 werd bereikt. De laatste tijd was er veel te doen op de financiële markten over de oplopende inflatie omdat centrale banken zoals de Europese Centrale Bank (ECB) daardoor mogelijk sneller de rente kunnen gaan verhogen.
De lagere inflatie hangt samen met minder sterk gestegen prijzen van energie en voedsel. Ook bepaalde diensten werden minder duur, nadat de prijzen daarvan eerder sterk stegen door de grote vraag van consumenten door het heropenen van de economie van de coronacrisis. Het gaat dan bijvoorbeeld om vakanties.
Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau bedroeg de inflatie 2,1 procent op jaarbasis vergeleken met 2,4 procent een maand eerder. Het gaat daarbij om een zogenoemd geharmoniseerd cijfer zodat de Duitse inflatie kan worden vergeleken met die in andere Europese landen. Daarmee nadert de inflatie in de grootste economie van Europa de doelstelling van bijna 2 procent die de ECB hanteert.
Overigens wordt verwacht dat de inflatiedaling kortstondig zal omdat het volledige effect van het wegvallen van een tijdelijke btw-verlaging in Duitsland vanaf volgende maand te voelen zal zijn. Ook de hogere grondstofprijzen zullen naar verwachting gaan doorwerken op de inflatie, net als de prijsverhogingen in de industrie door de toeleveringsproblemen met bijvoorbeeld chips.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
8 uur geleden