Inflatie Duitsland stijgt minder sterk in juni
WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in juni minder sterk gestegen dan in mei, toen nog het hoogste niveau sinds 2018 werd bereikt. De laatste tijd was er veel te doen op de financiële markten over de oplopende inflatie omdat centrale banken zoals de Europese Centrale Bank (ECB) daardoor mogelijk sneller de rente kunnen gaan verhogen.
De lagere inflatie hangt samen met minder sterk gestegen prijzen van energie en voedsel. Ook bepaalde diensten werden minder duur, nadat de prijzen daarvan eerder sterk stegen door de grote vraag van consumenten door het heropenen van de economie van de coronacrisis. Het gaat dan bijvoorbeeld om vakanties.
Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau bedroeg de inflatie 2,1 procent op jaarbasis vergeleken met 2,4 procent een maand eerder. Het gaat daarbij om een zogenoemd geharmoniseerd cijfer zodat de Duitse inflatie kan worden vergeleken met die in andere Europese landen. Daarmee nadert de inflatie in de grootste economie van Europa de doelstelling van bijna 2 procent die de ECB hanteert.
Overigens wordt verwacht dat de inflatiedaling kortstondig zal omdat het volledige effect van het wegvallen van een tijdelijke btw-verlaging in Duitsland vanaf volgende maand te voelen zal zijn. Ook de hogere grondstofprijzen zullen naar verwachting gaan doorwerken op de inflatie, net als de prijsverhogingen in de industrie door de toeleveringsproblemen met bijvoorbeeld chips.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.
46 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.
2 uur geleden