Inflatie Duitsland stijgt minder sterk in juni
WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in juni minder sterk gestegen dan in mei, toen nog het hoogste niveau sinds 2018 werd bereikt. De laatste tijd was er veel te doen op de financiële markten over de oplopende inflatie omdat centrale banken zoals de Europese Centrale Bank (ECB) daardoor mogelijk sneller de rente kunnen gaan verhogen.
De lagere inflatie hangt samen met minder sterk gestegen prijzen van energie en voedsel. Ook bepaalde diensten werden minder duur, nadat de prijzen daarvan eerder sterk stegen door de grote vraag van consumenten door het heropenen van de economie van de coronacrisis. Het gaat dan bijvoorbeeld om vakanties.
Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau bedroeg de inflatie 2,1 procent op jaarbasis vergeleken met 2,4 procent een maand eerder. Het gaat daarbij om een zogenoemd geharmoniseerd cijfer zodat de Duitse inflatie kan worden vergeleken met die in andere Europese landen. Daarmee nadert de inflatie in de grootste economie van Europa de doelstelling van bijna 2 procent die de ECB hanteert.
Overigens wordt verwacht dat de inflatiedaling kortstondig zal omdat het volledige effect van het wegvallen van een tijdelijke btw-verlaging in Duitsland vanaf volgende maand te voelen zal zijn. Ook de hogere grondstofprijzen zullen naar verwachting gaan doorwerken op de inflatie, net als de prijsverhogingen in de industrie door de toeleveringsproblemen met bijvoorbeeld chips.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
12 uur geleden