Inflatie Argentinië stijgt verder tot boven de 250 procent
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - In Argentinië is de inflatie op jaarbasis gestegen tot ruim 254 procent, maakte het Argentijnse statistiekbureau Indec bekend. In januari stegen de prijzen in het Zuid-Amerikaanse land, dat getroffen is door een ernstige economische crisis, met 20,6 procent ten opzichte van de voorgaande maand. Daarmee wordt het leven van de Argentijnen in één jaar bijna vier keer zo duur.
De nieuwe Argentijnse president Javier Milei noemt het laatste inflatiecijfer "verschrikkelijk". Argentinië kampt al jaren met een torenhoge inflatie en een forse koersdruk op de peso. Het land heeft jarenlang geprobeerd de daling van de peso te vertragen door middel van valutacontroles en importbeperkingen, in een vergeefse poging de slinkende reserves van buitenlandse valuta te beschermen.
Eind vorig jaar gingen duizenden Argentijnen de straat op in hoofdstad Buenos Aires om te protesteren tegen een door Milei uitgevaardigd decreet dat ingrijpende economische hervormingen en deregulering voorschrijft.
Hervormingspakket
Een meerderheid van het Argentijnse Lagerhuis stemde eerder deze maand voor het grootschalige hervormingspakket. Het pakket van ongeveer driehonderd wetten voorziet in de overdracht van een deel van de wetgevende bevoegdheden aan de regering, de privatisering van talrijke staatsbedrijven en wijzigingen in de belasting- en kieswetten.
In Argentinië leeft 40 procent van de bevolking onder de armoedegrens. De regering van Milei verwacht dat de inflatie de komende maanden geleidelijk daalt, hoewel de armoede verder kan oplopen voordat de economie stabiliseert.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
8 uur geleden