Inflatie Argentinië stijgt verder tot 124,4 procent
BUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië is de jaarlijkse inflatie gestegen tot 124,4 procent. Dat maakte statistiekbureau Indec woensdag bekend. Sinds 1991 is de geldontwaarding in het Zuid-Amerikaanse land niet hoger geweest.
Vergeleken met juli lagen de prijzen voor Argentijnse consumenten in augustus gemiddeld 12,4 procent hoger. Vooral voedingsmiddelen zijn fors in prijs omhooggegaan, met rundergehakt dat bijna 40 procent duurder werd. In februari 1991 was de laatste keer dat de maandelijkse geldontwaarding hoger lag dan die van de voorbije maand. Toen bedroeg ze 27 procent, schrijft nieuwssite elDiaroAR.
Argentinië gaat al jaren gebukt onder tal van economische problemen en inflatie is er een oud zeer. De huidige president Alberto Fernández heeft de inflatie proberen af te remmen door het bevriezen van prijzen en het beperken van de aankoop van buitenlandse valuta's, zonder resultaat. Wereldwijd is de inflatie alleen hoger in Venezuela en Zimbabwe.
Ongeveer gelijk met de inflatie stijgt de populariteit van de libertaire presidentskandidaat Javier Milei, een econoom die de Argentijnse peso wil inruilen voor de veel stabielere dollar. Vanwege zijn verrassende winst bij de voorverkiezingen in augustus geldt de controversiële outsider als een topfavoriet voor de presidentsverkiezingen van oktober.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
5 uur geledenASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
11 uur geleden