Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie Argentinië stijgt verder tot 124,4 procent

Inflatie Argentinië stijgt verder tot 124,4 procent

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië is de jaarlijkse inflatie gestegen tot 124,4 procent. Dat maakte statistiekbureau Indec woensdag bekend. Sinds 1991 is de geldontwaarding in het Zuid-Amerikaanse land niet hoger geweest.

Vergeleken met juli lagen de prijzen voor Argentijnse consumenten in augustus gemiddeld 12,4 procent hoger. Vooral voedingsmiddelen zijn fors in prijs omhooggegaan, met rundergehakt dat bijna 40 procent duurder werd. In februari 1991 was de laatste keer dat de maandelijkse geldontwaarding hoger lag dan die van de voorbije maand. Toen bedroeg ze 27 procent, schrijft nieuwssite elDiaroAR.

Argentinië gaat al jaren gebukt onder tal van economische problemen en inflatie is er een oud zeer. De huidige president Alberto Fernández heeft de inflatie proberen af te remmen door het bevriezen van prijzen en het beperken van de aankoop van buitenlandse valuta's, zonder resultaat. Wereldwijd is de inflatie alleen hoger in Venezuela en Zimbabwe.

Ongeveer gelijk met de inflatie stijgt de populariteit van de libertaire presidentskandidaat Javier Milei, een econoom die de Argentijnse peso wil inruilen voor de veel stabielere dollar. Vanwege zijn verrassende winst bij de voorverkiezingen in augustus geldt de controversiële outsider als een topfavoriet voor de presidentsverkiezingen van oktober.

Meer uit Financieel

Google brengt langverwacht nieuw AI-model uit

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.

2 uur geleden
Ook ABN AMRO verwacht sterkere afkoeling woningmarkt

AMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.

2 uur geleden
Trump na rapport dat Fed vrijpleit: Powell moet uit bestuur

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.

4 uur geleden
Rechter maakt weg vrij voor overname Warner Bros. door Paramount

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.

5 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York na inflatiemeevaller

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.

5 uur geleden
Volkswagen zegt arbeidsovereenkomsten op, bonden reageren boos

HANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.

6 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen beter bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.

6 uur geleden