Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Infantino wordt herkozen als baas van FIFA, met steun van KNVB

Infantino wordt herkozen als baas van FIFA, met steun van KNVB

KIGALI (ANP) - Met Gianni Infantino als enige kandidaat staat de uitslag van de verkiezingen voor het voorzitterschap van de FIFA al vast. De 52-jarige Zwitser wordt donderdag tijdens een congres in Kigali, de hoofdstad van Rwanda, voor de tweede keer herkozen als baas van de wereldvoetbalbond.

De opvolger van Sepp Blatter geniet steun van veruit de meeste van alle 211 aangesloten nationale bonden. Alleen de Noren hebben tot dusver aangekondigd niet op hem te stemmen. Niet omdat ze denken daarmee de uitslag te beïnvloeden. Wel omdat ze vinden dat Infantino de FIFA de afgelopen zeven jaar onvoldoende heeft hervormd.

De Noren waren misschien wel de meest fanatieke tegenstanders van het WK in Qatar, waar de mensenrechten de afgelopen jaren zijn verbeterd, maar nog lang niet van Europees niveau zijn. Ze verwijten de FIFA ook herhaaldelijk dat er nog steeds geen compensatiefonds is voor familie van arbeidsmigranten die bij werkzaamheden voor het laatste WK zijn overleden.

Verzoeningsgesprek

De KNVB was ook geen voorstander van een WK in Qatar en schrok van een speech van Infantino, waarin de voorzitter de mondiale eindronde in Qatar "het beste toernooi ooit" noemde en zich bewust afkeerde van kritische Europese bonden. De KNVB verwijt de FIFA ook nog steeds dat aanvoerder Virgil van Dijk tijdens het WK op het laatste moment geen OneLove-aanvoerdersband mocht dragen als teken van protest tegen iedere vorm van discriminatie en uitsluiting. Toch stemt de Nederlandse bond donderdag wel op Infantino.

Bondsvoorzitter Just Spee ontmoette de machtige baas van de FIFA vorige maand in Parijs en voerde een soort van verzoeningsgesprek. Volgens de KNVB heeft niet stemmen op Infantino weinig zin, omdat de Zwitser toch wel aan zijn derde termijn mag beginnen. De bond verwacht in de toekomst meer te kunnen bereiken door goed met hem samen te werken. De KNVB heeft wel voorwaarden verbonden aan de steun voor Infantino. De bond eist dat de FIFA de komende periode de relaties met de Europese leden verbetert en meer aandacht aan mensenrechten besteed.

Verontwaardiging

Onder leiding van de Zwitser besloot de FIFA besloot vorige maand echter nog het WK voor clubs van dit jaar aan Saudi-Arabië toe te kennen, tot grote verontwaardiging van Amnesty International, dat concludeerde dat de voetbalbond opnieuw heeft laten zien dat het zelfs zijn eigen mensenrechtenpolitiek minacht.

Amnesty wijst erop dat de vrijheid van meningsuiting in Saudi-Arabië ernstig wordt beknot, er regelmatig executies en lijfstraffen worden uitgevoerd en dat vrouwen er veel minder rechten hebben dan mannen. Amnesty vreest dat Saudi-Arabië het imago verder wil opvijzelen met het binnenhalen van het WK voetbal van 2030, waarvoor het zich nog niet officieel kandidaat heeft gesteld.

Meer uit Voetbal

Verdediger Tete akkoord met Fulham over nieuw contract

LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.

7 uur geleden
AZ verlengt contract met vleugelaanvaller Daal tot 2030

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.

8 uur geleden
Ajax neemt naast Noordermeer ook Van Oosten over van ADO

AMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.

8 uur geleden
Doelman Branderhorst tekent contract bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.

9 uur geleden
Onweer verstoort eerste training voetbalsters in Zwitserland

THUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.

9 uur geleden
Hoofdhuurder Ajax verlengt contract met ArenA met vijftien jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.

11 uur geleden
Bonmatí is in Zwitserland teruggekeerd bij Spaanse EK-selectie

OBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.

11 uur geleden