Infantino: WK in Qatar is beste WK ooit
DOHA (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft herhaald dat het WK in Qatar volgens hem het beste WK ooit is. "We hebben al 3,27 miljoen toeschouwers in de stadions verwelkomd", zei hij op een persconferentie in Doha. "De wedstrijden tot nu toe zijn gemiddeld door 52.760 fans bezocht. Dat is een record."
"Belangrijk is dat er geen vervelende incidenten tijdens of rond wedstrijden hebben plaatsgevonden", vervolgde Infantino. "Geen team heeft ook alle duels gewonnen. Dat zegt ook wel iets over de ontwikkeling van het voetbal. Marokko heeft als eerste Afrikaanse landenploeg de halve finale bereikt. En Stéphanie Frappart heeft als eerste vrouw een duel op een WK geleid. Dat was Duitsland tegen Costa Rica. Ze heeft het heel goed gedaan."
"Miljoenen mensen hebben Qatar tijdens het WK bezocht", weet Infantino. "De top vijf van bezoekende landen bestaat uit Saudi-Arabië, India, de Verenigde Staten, Engeland en Mexico. Dit WK heeft echt een groot internationaal karakter."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
5 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden