Infantino wil met voetbal 'vrede en eenheid' bevorderen
ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino vindt dat voetbal geen rol moet spelen bij geopolitieke problemen. Dat stelt de FIFA-voorzitter na een vergadering in Zürich met verschillende voetbalbestuurders waarbij over verschillende onderwerpen werd gesproken. Infantino benadrukte in zijn openingswoord het belang van "het bevorderen van vrede en eenheid" als het gaat om de huidige situatie in Gaza.
Er gaan steeds meer stemmen op om Israël vanwege de aanvallen op Gaza uit te sluiten van het internationale voetbal. Israël hoort tot de Europese voetbalfederatie UEFA. Vooralsnog heeft de UEFA geen maatregelen tegen Israël genomen. Dat geldt evenzeer voor de FIFA, die het WK van volgend jaar in de VS, Mexico en Canada organiseert.
Infantino wil het voetbal beschermen tegen publieke en juridische aanvallen. "Onze gedachten gaan uit naar degenen die lijden onder de vele conflicten die er in de wereld zijn, en de belangrijkste boodschap die voetbal op dit moment kan uitdragen is die van vrede en eenheid."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
17 uur geleden