Infantino veroordeelt klap aan scheidsrechter, voorzitter opgepakt
ANKARA (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de klap die de voorzitter van een Turkse club maandagavond gaf aan een scheidsrechter veroordeeld. Faruk Koca, de voorzitter van Ankaragücü, is inmiddels gearresteerd.
"Er is absoluut geen ruimte voor geweld in het voetbal, niet op en niet naast het veld. De gebeurtenissen zijn absoluut onacceptabel. Zonder arbitrage is er geen voetbal", schreef Infantino op Instagram.
Koca is met twee anderen gearresteerd. Het drietal wordt verdacht van "het verwonden van een overheidsfunctionaris".
Competitie stilgelegd
Scheidsrechter Halil Umut Meler deelde tijdens de wedstrijd tussen Ankaragücü en Çaykur Rizespor twee rode kaarten uit, voor beide ploegen één. Diep in de blessuretijd maakte Adolfo Gaich gelijk namens Rizespor. Koca sloeg de arbiter kort daarna in zijn gezicht, waarna de scheidsrechter op de grond viel en door anderen geschopt werd. Hij verliet het veld met een blauw oog.
Mehmet Büyükeksi, de voorzitter van de Turkse voetbalbond TFF, sprak ook zijn afschuw uit. "Helaas is deze aanval een schandvlek en beschamend voor het Turkse voetbal. Wij geloven dat het Turkse voetbal dit niet verdient. Alle gepaste strafrechtelijke procedures tegen de aanstokers en de verantwoordelijken voor deze onmenselijke aanval zijn opgestart in coördinatie met onze regering. Als Turkse voetbalbond hebben we een spoedvergadering gehouden en we hebben de wedstrijden in alle competities voor onbepaalde tijd uitgesteld. De gezondheid van onze scheidsrechter is belangrijker dan wat dan ook."
Het Turkse OM is een onderzoek gestart naar het incident. De Turkse voetbalcompetitie Süperlig is stilgelegd.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
30 minuten geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
2 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
14 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
17 uur geleden