Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Infantino veroordeelt klap aan scheidsrechter, voorzitter opgepakt

Infantino veroordeelt klap aan scheidsrechter, voorzitter opgepakt

ANKARA (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de klap die de voorzitter van een Turkse club maandagavond gaf aan een scheidsrechter veroordeeld. Faruk Koca, de voorzitter van Ankaragücü, is inmiddels gearresteerd.

"Er is absoluut geen ruimte voor geweld in het voetbal, niet op en niet naast het veld. De gebeurtenissen zijn absoluut onacceptabel. Zonder arbitrage is er geen voetbal", schreef Infantino op Instagram.

Koca is met twee anderen gearresteerd. Het drietal wordt verdacht van "het verwonden van een overheidsfunctionaris".

Competitie stilgelegd

Scheidsrechter Halil Umut Meler deelde tijdens de wedstrijd tussen Ankaragücü en Çaykur Rizespor twee rode kaarten uit, voor beide ploegen één. Diep in de blessuretijd maakte Adolfo Gaich gelijk namens Rizespor. Koca sloeg de arbiter kort daarna in zijn gezicht, waarna de scheidsrechter op de grond viel en door anderen geschopt werd. Hij verliet het veld met een blauw oog.

Mehmet Büyükeksi, de voorzitter van de Turkse voetbalbond TFF, sprak ook zijn afschuw uit. "Helaas is deze aanval een schandvlek en beschamend voor het Turkse voetbal. Wij geloven dat het Turkse voetbal dit niet verdient. Alle gepaste strafrechtelijke procedures tegen de aanstokers en de verantwoordelijken voor deze onmenselijke aanval zijn opgestart in coördinatie met onze regering. Als Turkse voetbalbond hebben we een spoedvergadering gehouden en we hebben de wedstrijden in alle competities voor onbepaalde tijd uitgesteld. De gezondheid van onze scheidsrechter is belangrijker dan wat dan ook."

Het Turkse OM is een onderzoek gestart naar het incident. De Turkse voetbalcompetitie Süperlig is stilgelegd.

Meer uit Voetbal

Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

1 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

3 uur geleden
Canadese verdediger Davies na blessure opgenomen in WK-selectie

TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.

6 uur geleden
The Sun: Raheem Sterling opgepakt na ongeluk op Britse snelweg

LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.

11 uur geleden
FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

17 uur geleden
Voetbalsters PSV verslaan Ajax en winnen Eredivisie Cup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.

17 uur geleden
NAC Breda neemt afscheid van verdediger Leemans

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.

17 uur geleden