Infantino pronkt met financiële cijfers FIFA en prijst zichzelf
KIGALI (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino heeft op het congres van de FIFA in Rwanda gepronkt met klinkende financiële cijfers. "Onze inkomsten zijn in de afgelopen vier jaar gegroeid naar 7,5 miljard dollar, ruim een miljard meer dan begroot. Alle aangesloten bonden krijgen nu jaarlijks van de FIFA een bedrag dat zeven keer groter is dan voorheen", aldus Infantino, die het nodig vond zichzelf een compliment te geven. "Als een CEO zoiets zou doen, zouden aandeelhouders willen dat deze CEO voor altijd blijft. Maar ik ben hier alleen voor de komende vier jaar."
De 52-jarige Zwitser, die de FIFA sinds 2016 leidt, beloofde voor de komende vier jaar minimaal 11 miljard dollar (omgerekend ruim 10 miljard euro) aan inkomsten. Dat bedrag kan volgens Infantino nog een stuk hoger worden vanwege het nieuwe WK voor clubs met 32 deelnemers.
"Ik heb beloofd de inkomsten te vergroten en de FIFA stabieler en transparanter te maken. Ook wilde ik het vertrouwen van sponsoren en broadcasters terugwinnen. Ik was er vooraf niet zo zeker van dat dit zou lukken, maar het is gelukt. We hebben een miljard dollar meer dan begroot opgehaald, en dat in een periode die werd gedomineerd door het coronavirus. Je kan als organisatie niet sterk en solide zijn zonder vertrouwen van iedereen. Toen ik bij de FIFA kwam, had de FIFA 1 miljard dollar aan reserves. Nu is dat bijna 4 miljard. We hebben dus meer geld om te investeren in het voetbal. Want het geld van de FIFA is van jullie", zei Infantino in Kigali tegen vertegenwoordigers van de 211 aangesloten landen. "Dit geld is voor het voetbal en de ontwikkeling daarvan."
De welbespraakte Zwitser switchte in zijn speech herhaaldelijk van taal. Hij begon in het Engels, maar sprak ook onder meer in het Frans, Duits en Spaans. "Sorry aan de vertalers voor mijn vele wisselingen", zei Infantino, die zijn talenkennis graag showt. Hij werd met applaus herkozen als voorzitter voor de komende vier jaar, omdat een tegenkandidaat ontbrak.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
8 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
9 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
14 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
21 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden