Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Infantino pronkt met financiële cijfers FIFA en prijst zichzelf

Infantino pronkt met financiële cijfers FIFA en prijst zichzelf

KIGALI (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino heeft op het congres van de FIFA in Rwanda gepronkt met klinkende financiële cijfers. "Onze inkomsten zijn in de afgelopen vier jaar gegroeid naar 7,5 miljard dollar, ruim een miljard meer dan begroot. Alle aangesloten bonden krijgen nu jaarlijks van de FIFA een bedrag dat zeven keer groter is dan voorheen", aldus Infantino, die het nodig vond zichzelf een compliment te geven. "Als een CEO zoiets zou doen, zouden aandeelhouders willen dat deze CEO voor altijd blijft. Maar ik ben hier alleen voor de komende vier jaar."

De 52-jarige Zwitser, die de FIFA sinds 2016 leidt, beloofde voor de komende vier jaar minimaal 11 miljard dollar (omgerekend ruim 10 miljard euro) aan inkomsten. Dat bedrag kan volgens Infantino nog een stuk hoger worden vanwege het nieuwe WK voor clubs met 32 deelnemers.

"Ik heb beloofd de inkomsten te vergroten en de FIFA stabieler en transparanter te maken. Ook wilde ik het vertrouwen van sponsoren en broadcasters terugwinnen. Ik was er vooraf niet zo zeker van dat dit zou lukken, maar het is gelukt. We hebben een miljard dollar meer dan begroot opgehaald, en dat in een periode die werd gedomineerd door het coronavirus. Je kan als organisatie niet sterk en solide zijn zonder vertrouwen van iedereen. Toen ik bij de FIFA kwam, had de FIFA 1 miljard dollar aan reserves. Nu is dat bijna 4 miljard. We hebben dus meer geld om te investeren in het voetbal. Want het geld van de FIFA is van jullie", zei Infantino in Kigali tegen vertegenwoordigers van de 211 aangesloten landen. "Dit geld is voor het voetbal en de ontwikkeling daarvan."

De welbespraakte Zwitser switchte in zijn speech herhaaldelijk van taal. Hij begon in het Engels, maar sprak ook onder meer in het Frans, Duits en Spaans. "Sorry aan de vertalers voor mijn vele wisselingen", zei Infantino, die zijn talenkennis graag showt. Hij werd met applaus herkozen als voorzitter voor de komende vier jaar, omdat een tegenkandidaat ontbrak.

Meer uit Voetbal

FIFA scherpt maatregelen tegen beledigende onlineberichten aan

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.

31 minuten geleden
Ook Kluivert haakt af bij Oranje voor duel met Litouwen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.

1 uur geleden
Dick Advocaat mist belangrijke wedstrijd Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.

9 uur geleden
Denen doen ondanks gelijkspel goede zaken in WK-kwalificatie

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.

12 uur geleden
Zwitserland na zege op Zweden dicht bij WK-kwalificatie

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.

12 uur geleden
Cambuur verspeelt punten bij FC Eindhoven door gelijkspel

EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.

13 uur geleden
Voetbalster Brugts van Barcelona loopt blessure op in Clásico

BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.

15 uur geleden