Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Infantino pronkt met financiële cijfers FIFA en prijst zichzelf

Infantino pronkt met financiële cijfers FIFA en prijst zichzelf

KIGALI (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino heeft op het congres van de FIFA in Rwanda gepronkt met klinkende financiële cijfers. "Onze inkomsten zijn in de afgelopen vier jaar gegroeid naar 7,5 miljard dollar, ruim een miljard meer dan begroot. Alle aangesloten bonden krijgen nu jaarlijks van de FIFA een bedrag dat zeven keer groter is dan voorheen", aldus Infantino, die het nodig vond zichzelf een compliment te geven. "Als een CEO zoiets zou doen, zouden aandeelhouders willen dat deze CEO voor altijd blijft. Maar ik ben hier alleen voor de komende vier jaar."

De 52-jarige Zwitser, die de FIFA sinds 2016 leidt, beloofde voor de komende vier jaar minimaal 11 miljard dollar (omgerekend ruim 10 miljard euro) aan inkomsten. Dat bedrag kan volgens Infantino nog een stuk hoger worden vanwege het nieuwe WK voor clubs met 32 deelnemers.

"Ik heb beloofd de inkomsten te vergroten en de FIFA stabieler en transparanter te maken. Ook wilde ik het vertrouwen van sponsoren en broadcasters terugwinnen. Ik was er vooraf niet zo zeker van dat dit zou lukken, maar het is gelukt. We hebben een miljard dollar meer dan begroot opgehaald, en dat in een periode die werd gedomineerd door het coronavirus. Je kan als organisatie niet sterk en solide zijn zonder vertrouwen van iedereen. Toen ik bij de FIFA kwam, had de FIFA 1 miljard dollar aan reserves. Nu is dat bijna 4 miljard. We hebben dus meer geld om te investeren in het voetbal. Want het geld van de FIFA is van jullie", zei Infantino in Kigali tegen vertegenwoordigers van de 211 aangesloten landen. "Dit geld is voor het voetbal en de ontwikkeling daarvan."

De welbespraakte Zwitser switchte in zijn speech herhaaldelijk van taal. Hij begon in het Engels, maar sprak ook onder meer in het Frans, Duits en Spaans. "Sorry aan de vertalers voor mijn vele wisselingen", zei Infantino, die zijn talenkennis graag showt. Hij werd met applaus herkozen als voorzitter voor de komende vier jaar, omdat een tegenkandidaat ontbrak.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

6 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

6 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

6 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

6 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

7 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

17 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

19 uur geleden