Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Infantino pleit weer voor tweejaarlijks WK: elk land moet dromen

Infantino pleit weer voor tweejaarlijks WK: elk land moet dromen

CARACAS (ANP) - Gianni Infantino, de voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, heeft nogmaals gepleit voor de invoering van een tweejaarlijks WK. Hij deed dat tijdens een persconferentie in de Venezolaanse hoofdstad Caracas, zijn eerste stop een tournee door Zuid-Amerika.

"Als FIFA moeten wij ervoor zorgen dat het voetbal echt globaal is. De voorzitter van de FIFA is de voorzitter van 111 landen en elk van hen heeft het recht te dromen. Maar je moet ook de kans krijgen die droom te realiseren. Wat is vandaag de reële kans dat Venezuela zich kan plaatsen voor het WK? Het is weliswaar een land met 30 miljoen inwoners, maar deed nog nooit mee aan het WK. Het land heeft in de huidige omstandigheden weinig kans om zich te kwalificeren."

De FIFA besliste al eerder om, vanaf 2026, het aantal deelnemers aan het WK te verhogen van 32 naar 48. Met een WK om de twee in de plaats van vier jaar wil de wereldvoetbalbond nog een hervorming, al spraken de afgelopen weken bonden, coaches en spelers hun onvrede uit over die ambitie.

Meer kans

"We hebben een hervorming van de kalender met een WK om de twee jaar geanalyseerd en het is mogelijk", vervolgde Infantino. "Er zijn veel voordelen aan verbonden. Zo geeft je onder meer de kans aan meer landen om deel te nemen. Toen werd beslist het WK om de vier jaar te houden, zo'n 100 jaar geleden, telde de FIFA veertig landen. Het is tijd om de zaak te analyseren. Maar als we veranderingen doorvoeren, moet iedereen ervan profiteren."

Infantino herhaalde verder dat een beslissing "voor het einde van het jaar" wordt verwacht.

Meer uit Voetbal

Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

27 minuten geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

1 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

1 uur geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

1 uur geleden
Roemeense oud-bondscoach Lucescu krijgt hartaanval in ziekenhuis

BOEKAREST (ANP/DPA) - De voormalig bondscoach van Roemenië, Mircea Lucescu, heeft een dag na zijn aftreden in het ziekenhuis een hartaanval gehad. Volgens Roemeense media gebeurde dat vlak voor zijn geplande ontslag uit het ziekenhuis. Zijn toestand is momenteel stabiel en hij is bij bewustzijn, meldt het ziekenhuis in Boekarest.

2 uur geleden
PSV-coach Bosz verwerkte teleurstelling op skivakantie in Italië

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft de nederlagen tegen NEC (2-3) en Telstar verwerkt op een skivakantie in Italië. Dat vertelde hij vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.

2 uur geleden
Vitesse-supporters vragen KNVB om duidelijkheid over licentie

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept de KNVB op om duidelijkheid te geven in de langlopende zaak over de proflicentie van de club uit Arnhem. De vereniging kondigt voor de komende tijd "publieksvriendelijke acties" aan om de KNVB daartoe te bewegen, staat in een verklaring op de website. Wat die acties inhouden, is onduidelijk.

2 uur geleden