Infantino pleit weer voor tweejaarlijks WK: elk land moet dromen
CARACAS (ANP) - Gianni Infantino, de voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, heeft nogmaals gepleit voor de invoering van een tweejaarlijks WK. Hij deed dat tijdens een persconferentie in de Venezolaanse hoofdstad Caracas, zijn eerste stop een tournee door Zuid-Amerika.
"Als FIFA moeten wij ervoor zorgen dat het voetbal echt globaal is. De voorzitter van de FIFA is de voorzitter van 111 landen en elk van hen heeft het recht te dromen. Maar je moet ook de kans krijgen die droom te realiseren. Wat is vandaag de reële kans dat Venezuela zich kan plaatsen voor het WK? Het is weliswaar een land met 30 miljoen inwoners, maar deed nog nooit mee aan het WK. Het land heeft in de huidige omstandigheden weinig kans om zich te kwalificeren."
De FIFA besliste al eerder om, vanaf 2026, het aantal deelnemers aan het WK te verhogen van 32 naar 48. Met een WK om de twee in de plaats van vier jaar wil de wereldvoetbalbond nog een hervorming, al spraken de afgelopen weken bonden, coaches en spelers hun onvrede uit over die ambitie.
Meer kans
"We hebben een hervorming van de kalender met een WK om de twee jaar geanalyseerd en het is mogelijk", vervolgde Infantino. "Er zijn veel voordelen aan verbonden. Zo geeft je onder meer de kans aan meer landen om deel te nemen. Toen werd beslist het WK om de vier jaar te houden, zo'n 100 jaar geleden, telde de FIFA veertig landen. Het is tijd om de zaak te analyseren. Maar als we veranderingen doorvoeren, moet iedereen ervan profiteren."
Infantino herhaalde verder dat een beslissing "voor het einde van het jaar" wordt verwacht.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
25 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
1 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
12 uur geleden