Infantino met applaus herkozen als voorzitter FIFA
KIGALI (ANP) - Met een applaus van de FIFA-leden is Gianni Infantino herkozen als voorzitter van de wereldvoetbalbond. De 52-jarige Zwitser had geen tegenkandidaat en daarom vond de FIFA het niet nodig om tijdens het congres in de Rwandese hoofdstad Kigali alle 211 aangesloten bonden te laten stemmen. Enkele landen, zoals Duitsland, Noorwegen en Zweden, hadden vooraf aangegeven de herverkiezing van Infantino niet te steunen.
De 'verkiezing' van Infantino was desondanks een formaliteit omdat hij uit een groot deel van de wereld wel steun krijgt. De Zwitser, die de FIFA sinds 2016 leidt nadat Sepp Blatter was opgestapt, had net als bij de vorige verkiezing in 2019 geen tegenkandidaat. Zijn termijn is nu met vier jaar verlengd. Een FIFA-voorzitter mag maximaal drie termijnen blijven zitten. De bond beschouwt de periode 2023-2027 als de tweede termijn van Infantino, omdat hij tussen 2016 en 2019 de termijn van zijn voorganger Blatter afmaakte.
"Het is een enorme eer en een grote verantwoordelijkheid om voorzitter van de FIFA te zijn", zei Infantino, die iedereen bedankte voor de steun, waaronder het door hemzelf geformeerde team van voetballegendes. "Ik zou heel graag zelf ook een legende willen zijn", zei de Zwitser lachend. "Ik weet dat er heel veel mensen hier zijn die van me houden. Ik weet dat er ook een paar mij haten. Ik houd van jullie allemaal, vooral vandaag natuurlijk."
Steun KNVB herverkiezing
De KNVB liet in november al weten de herverkiezing van Infantino te steunen, hoewel de Nederlandse voetbalbond de afgelopen jaren wel een paar keer met hem botste. Zo hield Infantino eind vorig jaar op het WK in Qatar de door de KNVB opgezette OneLove-actie tegen. Volgens de KNVB heeft het geen zin om de steun aan de FIFA-voorzitter in te trekken. De bond denkt dat in gesprek blijven de beste manier is om iets te bereiken.
De KNVB stelt wel enkele voorwaarden aan de steun aan Infantino. Zo wil de bond dat voor de toewijzing van grote toernooien de criteria wat betreft mensenrechten beter worden vastgelegd. Ook wil de KNVB dat Infantino zorgt voor een betere samenwerking tussen de FIFA en de Europese bond UEFA, onder meer over de samenstelling van de internationale wedstrijdkalender.
Spee en De Jong
Namens de Nederlandse bond waren onder anderen voorzitter Just Spee en secretaris-generaal Gijs de Jong aanwezig op het 73e FIFA-congres in Kigali. De KNVB stelde zich woensdag al kandidaat om toe te treden tot de mensenrechtencommissie van de FIFA. De Jong zei toen dat de KNVB absoluut niet blij is met hoe het is gegaan met de mensenrechten bij het WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
9 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
10 uur geleden