Infantino met applaus herkozen als voorzitter FIFA
KIGALI (ANP) - Met een applaus van de FIFA-leden is Gianni Infantino herkozen als voorzitter van de wereldvoetbalbond. De 52-jarige Zwitser had geen tegenkandidaat en daarom vond de FIFA het niet nodig om tijdens het congres in de Rwandese hoofdstad Kigali alle 211 aangesloten bonden te laten stemmen. Enkele landen, zoals Duitsland, Noorwegen en Zweden, hadden vooraf aangegeven de herverkiezing van Infantino niet te steunen.
De 'verkiezing' van Infantino was desondanks een formaliteit omdat hij uit een groot deel van de wereld wel steun krijgt. De Zwitser, die de FIFA sinds 2016 leidt nadat Sepp Blatter was opgestapt, had net als bij de vorige verkiezing in 2019 geen tegenkandidaat. Zijn termijn is nu met vier jaar verlengd. Een FIFA-voorzitter mag maximaal drie termijnen blijven zitten. De bond beschouwt de periode 2023-2027 als de tweede termijn van Infantino, omdat hij tussen 2016 en 2019 de termijn van zijn voorganger Blatter afmaakte.
"Het is een enorme eer en een grote verantwoordelijkheid om voorzitter van de FIFA te zijn", zei Infantino, die iedereen bedankte voor de steun, waaronder het door hemzelf geformeerde team van voetballegendes. "Ik zou heel graag zelf ook een legende willen zijn", zei de Zwitser lachend. "Ik weet dat er heel veel mensen hier zijn die van me houden. Ik weet dat er ook een paar mij haten. Ik houd van jullie allemaal, vooral vandaag natuurlijk."
Steun KNVB herverkiezing
De KNVB liet in november al weten de herverkiezing van Infantino te steunen, hoewel de Nederlandse voetbalbond de afgelopen jaren wel een paar keer met hem botste. Zo hield Infantino eind vorig jaar op het WK in Qatar de door de KNVB opgezette OneLove-actie tegen. Volgens de KNVB heeft het geen zin om de steun aan de FIFA-voorzitter in te trekken. De bond denkt dat in gesprek blijven de beste manier is om iets te bereiken.
De KNVB stelt wel enkele voorwaarden aan de steun aan Infantino. Zo wil de bond dat voor de toewijzing van grote toernooien de criteria wat betreft mensenrechten beter worden vastgelegd. Ook wil de KNVB dat Infantino zorgt voor een betere samenwerking tussen de FIFA en de Europese bond UEFA, onder meer over de samenstelling van de internationale wedstrijdkalender.
Spee en De Jong
Namens de Nederlandse bond waren onder anderen voorzitter Just Spee en secretaris-generaal Gijs de Jong aanwezig op het 73e FIFA-congres in Kigali. De KNVB stelde zich woensdag al kandidaat om toe te treden tot de mensenrechtencommissie van de FIFA. De Jong zei toen dat de KNVB absoluut niet blij is met hoe het is gegaan met de mensenrechten bij het WK in Qatar.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
5 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
14 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
15 uur geleden