Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Infantino grijpt persconferentie weer aan voor monoloog

Infantino grijpt persconferentie weer aan voor monoloog

KIGALI (ANP) - Gianni Infantino heeft de persconferentie na het congres van de wereldvoetbalbond FIFA opnieuw aangegrepen voor een monoloog. De voorzitter, die voor vier jaar werd herkozen, praatte het eerste kwartier alleen maar over de in zijn ogen onterechte kritiek die hij en de FIFA krijgen. Uiteindelijk beantwoordde Infantino toch nog een paar vragen.

De 52-jarige Zwitser baarde in november voorafgaand aan het WK in Qatar al opzien met een monoloog van ruim een uur bij wat in Doha een gesprek met de pers had moeten zijn. "Ik had toen het gevoel dat ik het WK moest verdedigen. Nu heb ik het gevoel dat ik de FIFA moet verdedigen", zei Infantino in de Rwandese hoofdstad Kigali tegen de aanwezige journalisten. "Ik heb een paar vragen voor jullie, want ik snap een paar dingen niet. Sommigen van jullie zijn zo gemeen. Waarom geven jullie altijd maar ruimte aan mensen die voor gratis publiciteit kritiek willen leveren op de FIFA of de FIFA-voorzitter? In mijn filosofie is het veel beter als jullie over voetbal schrijven in plaats van over voetbalbestuurders."

Infantino zei zelf niet te lezen wat er wordt geschreven. "Maar ik krijg het wel te horen. Misschien moeten mijn mensen dat maar niet meer tegen me vertellen. Als jullie over de FIFA schrijven, gaat het alleen maar over geld. Maar het gaat bij de FIFA over voetbal. We hebben wel geld nodig om het voetbal wereldwijd te laten groeien. We werken bij de FIFA zo hard. We stelen niet, we profiteren nergens van. Iedere dollar wordt verantwoord. En dan al die persoonlijke aanvallen op mij. Je hoeft me niet te mogen of van me te houden. Natuurlijk mag je me bekritiseren. Maar blijf alsjeblieft, alsjeblieft, alsjeblieft een beetje bij de feiten."

De FIFA-voorzitter wees op de Premier League, de Engelse competitie waarin volgens hem veel meer geld wordt verdiend dan door de FIFA. "En daar delen ze dat geld maar met 20 of 24 clubs, wij met 211 landen ter wereld. Meer dan 200 landen vinden dat wij het de afgelopen vier jaar goed hebben gedaan en geloven dat we het de komende vier jaar weer goed gaan doen. Ik doe wat ik beloof, daar zijn concrete feiten voor. Dat verdient volgens mij ook wel wat positieve feedback."

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

14 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

15 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

17 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

19 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

1 dag geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 dag geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden