Infantino (FIFA) kijkt uit naar 2022 en roept op tot solidariteit
ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino, de voorzitter van de FIFA, heeft opgeroepen tot solidariteit. Dat deed hij in zijn boodschap voor het nieuwe jaar. Infantino benadrukte nog maar eens dat hij uitkijkt naar het WK van Qatar, eind 2022.
"Het toernooi gaat plaatsvinden in een wereld die heel anders is dan die waarin Frankrijk vier jaar geleden de trofee in Moskou omhooghield en we weten dat het grootste podium van allemaal hoop en inspiratie zal bieden aan mensen over de hele wereld die moeilijke tijden hebben doorgemaakt door de pandemie", schreef Infantino.
"Het WK zal een werkelijk unieke gelegenheid zijn om de wereld opnieuw te herenigen in een viering van voetbal en sociale gelijkwaardigheid. We hebben het allemaal nodig!"
Dialoog
Infantino kijkt uit naar het jaar waarin er weer wordt gestreden om de wereldtitel. "2022 wordt een jaar van actie, maar ook een jaar van de dialoog. De nieuwe FIFA is een democratisch orgaan en samen met onze belanghebbenden zullen we het pad voor de toekomst van het voetbal uitstippelen, het spel geschikt maken voor het moderne tijdperk en ervoor zorgen dat we de wereldwijde betekenis kunnen vergroten", aldus de FIFA-baas.
"We rekenen ook op degenen aan de top, zonder wie voetbal niet zou bestaan, om solidariteit te tonen. We danken hen voor hun waardevolle bijdrage aan de populariteit van het spel en we rekenen op hun steun, respect en strategische visie, terwijl we ernaar streven om de discussies rond de hervorming van de internationale wedstrijdkalender met succes af te ronden."
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
10 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden