Infantino enige kandidaat bij voorzittersverkiezing FIFA
ZURICH (ANP) - Gianni Infantino kan zich opmaken voor een derde termijn als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. De Zwitser is de enige kandidaat voor de verkiezingen van volgend jaar, zo maakte de FIFA donderdag bekend nadat de deadline voor kandidaten om zich aan te melden was verstreken.
De stemming vindt plaats op 16 maart in de Rwandese hoofdstad Kigali. De 52-jarige Zwitser heeft al steun gekregen uit Zuid-Amerika, Azië en Oceanië, ondanks de controverses rond het komende WK in Qatar.
De Nederlandse voetbalbond KNVB liet al weten de herverkiezing van Infantino te steunen, maar stelt stelt daar wel voorwaarden aan. De KNVB wil onder meer dat criteria wat betreft mensenrechten beter worden vastgelegd bij de toewijzing van grote toernooien.
Brief bonden aan Infantino
De Nederlandse bond stuurde woensdag samen met België, Engeland, Wales en Zweden een brief naar Infantino, waarin de nationale bonden aangeven onder enkele voorwaarden achter diens herverkiezing te staan op het FIFA-congres. "De belangrijkste voorwaarde is dat FIFA de mensenrechtencriteria nog beter verankert in de toewijzing van toekomstige eindtoernooien", zegt Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB. "Een andere voorwaarde is dat we graag een goede samenwerking zien tussen FIFA en UEFA, bijvoorbeeld voor de internationale speelkalender. We hebben via UEFA de bevestiging ontvangen dat hiervoor op belangrijke onderwerpen overeenstemming is bereikt voor de komende jaren."
Infantino is sinds 2016 voorzitter van de wereldvoetbalbond. Hij volgde toen Sepp Blatter op, die onder grote druk was opgestapt vanwege een groot omkoopschandaal. Infantino werd in 2019 zonder tegenkandidaat herkozen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
6 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
9 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
9 uur geleden