Infantino: de 'nieuwe' FIFA gaat scepsis overwinnen
ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft op het onlinecongres van de mondiale voetbalfederatie benadrukt dat corruptie binnen zijn organisatie verleden tijd is. De 50-jarige Zwitser, die begin 2016 werd aangesteld na het vertrek van Sepp Blatter, herhaalde dat er sprake is van "een nieuwe FIFA" zonder corruptie en achterkamertjespolitiek. "Iedereen is overtuigd van de nieuwe FIFA. Althans, bijna iedereen. Maar geen zorgen, we zullen uiteindelijk de scepsis overwinnen", zei Infantino in zijn speech.
De Zwitser wil afstand nemen van het 'duistere' verleden van de FIFA onder zijn voorganger Blatter. Toch opende de Zwitserse justitie onlangs een strafzaak tegen Infantino, omdat hij geheime ontmoetingen zou hebben gehad met Michael Lauber. De voormalig hoofdaanklager van justitie stapte naar aanleiding van die zaak op.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
31 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
58 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
2 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
3 uur geleden