Infantino: de 'nieuwe' FIFA gaat scepsis overwinnen
ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft op het onlinecongres van de mondiale voetbalfederatie benadrukt dat corruptie binnen zijn organisatie verleden tijd is. De 50-jarige Zwitser, die begin 2016 werd aangesteld na het vertrek van Sepp Blatter, herhaalde dat er sprake is van "een nieuwe FIFA" zonder corruptie en achterkamertjespolitiek. "Iedereen is overtuigd van de nieuwe FIFA. Althans, bijna iedereen. Maar geen zorgen, we zullen uiteindelijk de scepsis overwinnen", zei Infantino in zijn speech.
De Zwitser wil afstand nemen van het 'duistere' verleden van de FIFA onder zijn voorganger Blatter. Toch opende de Zwitserse justitie onlangs een strafzaak tegen Infantino, omdat hij geheime ontmoetingen zou hebben gehad met Michael Lauber. De voormalig hoofdaanklager van justitie stapte naar aanleiding van die zaak op.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
20 uur geleden