Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Infantino: boycotten van WK in Qatar is niet de oplossing

Infantino: boycotten van WK in Qatar is niet de oplossing

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft geen begrip voor clubs die oproepen het WK in Qatar te boycotten. "Dat is niet de juiste oplossing", zei de Zwitser vrijdag op een persconferentie. "Daar bereik je niets mee."

Enkele Noorse voetbalploegen hebben hun regering en nationale voetbalbond opgeroepen niet aan het kwalificatietoernooi voor het WK deel te nemen. "Het is altijd al zo geweest dat je dingen pas kan veranderen als je een dialoog aangaat", zei Infantino. "Qatar heeft de laatste jaren al grote stappen gezet als het om mensenrechten gaat. Misschien heeft het voetbal en het komende WK daar wel een bijdrage aan geleverd. Ik kijk uit naar een fantastisch WK."

Volgens de Britse krant The Guardian zijn er de afgelopen 10 jaar al meer dan 6500 arbeiders uit Aziatische landen omgekomen. Veel buitenlandse arbeiders zijn ingezet voor de bouw van stadions voor het WK.

Infantino benadrukte dat cijfers voorzichtig geïnterpreteerd moeten worden. "Op bouwplaatsen die rechtstreeks verband houden met het WK zijn sinds 2014 drie doden gevallen", zei hij. "De dood van nog eens 34 andere arbeiders kon niet direct worden verklaard met het werk dat ze daar deden."

Meer uit Voetbal

Vitesse akkoord met transfervrij vertrek individuele spelers

ARNHEM (ANP) - Vitesse is akkoord met het ontbinden van contracten van spelers, als die de overstap kunnen maken naar een andere club uit het betaald voetbal. Dat is volgens spelersvakbond VVCS de uitkomst van een gesprek op Papendal. De vakbond had gedreigd met een arbitragezaak bij de KNVB, maar die is nu van de baan.

3 uur geleden
Slot bevestigt komst Italiaanse verdediger Leoni naar Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool heeft met de Italiaanse verdediger Giovanni Leoni de volgende zomeraankoop binnen. Dat bevestigde trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het eerste competitieduel met Bournemouth van vrijdag.

3 uur geleden
Tottenham hekelt racisme richting Tel na gemiste strafschop

UDINE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft hard uitgehaald naar de mensen die aanvaller Mathys Tel racistisch hebben bejegend na zijn gemiste strafschop woensdag tegen Paris Saint-Germain. De 20-jarige Fransman miste de vierde penalty, waarna PSG de strijd om de Europese Supercup won. Eerder had ook Oranje-international Micky van de Ven zijn strafschop gemist.

5 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique vindt winst Europese Supercup onterecht

UDINE (ANP/AFP) - Trainer Luis Enrique vindt dat Paris Saint-Germain ten koste van Tottenham Hotspur onterecht de Europese Supercup heeft gewonnen. "Je kon het verschil zien tussen Tottenham dat al zes weken heeft getraind en wij met slechts zes dagen. Dat is zo'n groot verschil. Ik ben blij met het resultaat, maar het was niet echt eerlijk", zei de coach na het late terugkomen tot 2-2 en de zege via strafschoppen in het Italiaanse Udine.

6 uur geleden
PSG wint Supercup na strafschoppen tegen Tottenham Hotspur

UDINE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst de Europese Supercup veroverd. De winnaar van de Champions League won in het Italiaanse Udine na strafschoppen van Tottenham Hotspur, de titelhouder van de Europa League. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2, na twee late treffers van PSG.

16 uur geleden
Interim-directeur Noltes neemt afscheid van Vitesse

ARNHEM (ANP) - Interim-directeur Jaap Noltes neemt eind deze maand afscheid van Vitesse. De 32-jarige Tukker bevestigde berichtgeving hierover van De Gelderlander en Omroep Gelderland. Noltes (32) wordt manager van de Academie van FC Twente en Heracles.

20 uur geleden
AZ zonder Clasie naar Liechtenstein voor return tegen Vaduz

ALKMAAR (ANP) - AZ is zonder aanvoerder Jordy Clasie afgereisd naar Liechtenstein waar de ploeg van trainer Maarten Martens het donderdag opneemt tegen FC Vaduz. Clasie ontbrak ook in het eerste duel, dat door de Alkmaarders met 3-0 werd gewonnen.

1 dag geleden