Ineos naar Tour met Thomas en Carapaz, Bernal naar Giro
MANCHESTER (ANP/AFP) - Team Ineos Grenadiers start dit jaar met de Brit Geraint Thomas, de Ecuadoriaan Richard Carapaz en de Britse Giro-winnaar Tao Geoghegan Hart in de Tour de France. De Colombiaan Egan Bernal, de Tourwinnaar van 2019, focust zich op de Ronde van Italië.
Dat heeft teambaas Dave Brailsford bekendgemaakt. De nieuw aangetrokken ronderenner Adam Yates wordt de kopman in de Vuelta.
Bernal, die afgelopen seizoen moest opgeven in de Tour de France, krijgt in de Ronde van Italië gezelschap van de Rus Pavel Siakov, en zijn landgenoot Daniel Martínez. Ook de Italiaanse wereldkampioen tijdrijden, Filippo Ganna, zal van start gaan in de Giro d'Italia, die van 8 tot en met 30 mei zal worden verreden.
Voorselectie
Thomas krijgt in de Ronde van Frankrijk gezelschap van de laatste twee winnaars van de Giro, Carapaz en Geoghegan Hart die zijn debuut zal maken in de Tour. Voor de Tour, die op 26 juni van start gaat, zijn Jonathan Castroviejo, Rohan Dennis, Laurens De Plus, Michal Kwiatkowski, Richie Porte en Luke Rowe verder opgenomen in de voorselectie. Dat zou betekenen dat er in de Tourselectie geen plek is voor Dylan van Baarle.
"Op papier en met twee tijdritten is het een goede Tour voor Geraint", zei Brailsford. Volgens de teambaas van Ineos is de wielrenner uit Wales met 34 jaar ook nog niet te oud om voor de Tourzege te gaan. De laatste twee Tourwinnaars waren juist erg jong, Bernal was 22 jaar toen hij won in 2019, Tadej Pogacar vorig jaar 21 jaar.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
10 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
19 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
19 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
20 uur geleden