Ineos naar Tour met Thomas en Carapaz, Bernal naar Giro
MANCHESTER (ANP/AFP) - Team Ineos Grenadiers start dit jaar met de Brit Geraint Thomas, de Ecuadoriaan Richard Carapaz en de Britse Giro-winnaar Tao Geoghegan Hart in de Tour de France. De Colombiaan Egan Bernal, de Tourwinnaar van 2019, focust zich op de Ronde van Italië.
Dat heeft teambaas Dave Brailsford bekendgemaakt. De nieuw aangetrokken ronderenner Adam Yates wordt de kopman in de Vuelta.
Bernal, die afgelopen seizoen moest opgeven in de Tour de France, krijgt in de Ronde van Italië gezelschap van de Rus Pavel Siakov, en zijn landgenoot Daniel Martínez. Ook de Italiaanse wereldkampioen tijdrijden, Filippo Ganna, zal van start gaan in de Giro d'Italia, die van 8 tot en met 30 mei zal worden verreden.
Voorselectie
Thomas krijgt in de Ronde van Frankrijk gezelschap van de laatste twee winnaars van de Giro, Carapaz en Geoghegan Hart die zijn debuut zal maken in de Tour. Voor de Tour, die op 26 juni van start gaat, zijn Jonathan Castroviejo, Rohan Dennis, Laurens De Plus, Michal Kwiatkowski, Richie Porte en Luke Rowe verder opgenomen in de voorselectie. Dat zou betekenen dat er in de Tourselectie geen plek is voor Dylan van Baarle.
"Op papier en met twee tijdritten is het een goede Tour voor Geraint", zei Brailsford. Volgens de teambaas van Ineos is de wielrenner uit Wales met 34 jaar ook nog niet te oud om voor de Tourzege te gaan. De laatste twee Tourwinnaars waren juist erg jong, Bernal was 22 jaar toen hij won in 2019, Tadej Pogacar vorig jaar 21 jaar.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
4 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
3 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
5 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
8 uur geleden