Ineos naar Tour met Thomas en Carapaz, Bernal naar Giro
MANCHESTER (ANP/AFP) - Team Ineos Grenadiers start dit jaar met de Brit Geraint Thomas, de Ecuadoriaan Richard Carapaz en de Britse Giro-winnaar Tao Geoghegan Hart in de Tour de France. De Colombiaan Egan Bernal, de Tourwinnaar van 2019, focust zich op de Ronde van Italië.
Dat heeft teambaas Dave Brailsford bekendgemaakt. De nieuw aangetrokken ronderenner Adam Yates wordt de kopman in de Vuelta.
Bernal, die afgelopen seizoen moest opgeven in de Tour de France, krijgt in de Ronde van Italië gezelschap van de Rus Pavel Siakov, en zijn landgenoot Daniel Martínez. Ook de Italiaanse wereldkampioen tijdrijden, Filippo Ganna, zal van start gaan in de Giro d'Italia, die van 8 tot en met 30 mei zal worden verreden.
Voorselectie
Thomas krijgt in de Ronde van Frankrijk gezelschap van de laatste twee winnaars van de Giro, Carapaz en Geoghegan Hart die zijn debuut zal maken in de Tour. Voor de Tour, die op 26 juni van start gaat, zijn Jonathan Castroviejo, Rohan Dennis, Laurens De Plus, Michal Kwiatkowski, Richie Porte en Luke Rowe verder opgenomen in de voorselectie. Dat zou betekenen dat er in de Tourselectie geen plek is voor Dylan van Baarle.
"Op papier en met twee tijdritten is het een goede Tour voor Geraint", zei Brailsford. Volgens de teambaas van Ineos is de wielrenner uit Wales met 34 jaar ook nog niet te oud om voor de Tourzege te gaan. De laatste twee Tourwinnaars waren juist erg jong, Bernal was 22 jaar toen hij won in 2019, Tadej Pogacar vorig jaar 21 jaar.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
20 uur geleden