Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ineos meldt zich in overnameproces Manchester United

Ineos meldt zich in overnameproces Manchester United

MANCHESTER (ANP) - De Britse miljardair Jim Ratcliffe heeft zich met zijn bedrijf Ineos gemeld in het biedingsproces voor de overname van Manchester United, de club waar Erik ten Hag de trainer is. Een woordvoerder van Ineos bevestigde een bericht hierover in de Britse krant The Times. "We hebben ons formeel gemeld in het proces", zei hij.

De Amerikaanse eigenaars van de voetbalclub overwegen een verkoop, liet de beursgenoteerde Engelse club in november weten. Daarmee zou een einde komen aan een periode van zeventien jaar waarin de familie Glazer de baas was bij United.

De 69-jarige Ratcliffe had eerder al laten weten graag met de familie Glazer in gesprek te willen als de Amerikanen hun aandelen in ManUnited willen verkopen. Ratcliffe probeerde vorig jaar ook Chelsea over te nemen van Roman Abramovitsj, maar de Rus verkocht de club aan een Amerikaans consortium rond Todd Boehly. Tijdens het overnameproces kreeg Ratcliffe de vraag waarom hij als supporter van Manchester United niet probeerde om die club te kopen. "Omdat United niet te koop is", antwoordde hij toen.

Vierde plek

De Britse miljardair is met zijn chemieconcern Ineos eigenaar van een wielerploeg en enkele voetbalclubs, waaronder OGC Nice. Ineos werkt ook nauw samen met Formule 1-team Mercedes.

Bij de supporters van United klinkt al jaren de roep om een andere eigenaar dan de Glazers, die ook grootaandeelhouder zijn van American footballclub Tampa Bay Buccaneers. De familie bezit de Engelse voetbalclub sinds 2005.

Manchester United staat momenteel vierde in de Premier League met 38 punten uit 18 wedstrijden. Dat zijn er 9 minder dan koploper Arsenal en één minder dan rivaal Manchester City. De ploeg van Ten Hag versloeg de stadgenoot afgelopen weekend met 2-1.

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

1 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

3 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

3 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

4 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

4 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

5 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

6 uur geleden