Ineos Grenadiers met Van Baarle van start in Tour
PARIJS (ANP) - Wielerploeg Ineos Grenadiers heeft zijn achtkoppige selectie voor de Tour de France bekendgemaakt. De Britse ploeg telt drie kopmannen: oud-winnaar Geraint Thomas, Adam Yates en Daniel Felipe Martínez. Dylan van Baarle is de enige Nederlander in de Britse formatie. De winnaar van Parijs-Roubaix begint op 1 juli in Kopenhagen aan zijn zevende Tour.
Thomas, die in 2018 de Tour won en in 2019 tweede werd, schreef onlangs de Ronde van Zwitserland nog op zijn naam. Zijn ploeggenoot Yates moest in die ronde afstappen vanwege een positieve coronatest, maar is inmiddels weer fit genoeg. Martínez won dit jaar de Ronde van het Baskenland.
Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna maakt zijn debuut in de Tour. Datzelfde geldt voor Tom Pidcock, de wereldkampioen veldrijden én olympisch kampioen mountainbiken.
Ook Jonathan Castroviejo en Luke Rowe behoren tot de formatie die van start gaat in de Ronde van Frankrijk. Ineos moet het in de Tour doen zonder Michał Kwiatkowski. De Pool heeft een spiertje gescheurd en moet een paar weken rust houden. Ook Ethan Hayter start niet.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
17 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
19 uur geleden