Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ineos Grenadiers met Van Baarle van start in Tour

Ineos Grenadiers met Van Baarle van start in Tour

PARIJS (ANP) - Wielerploeg Ineos Grenadiers heeft zijn achtkoppige selectie voor de Tour de France bekendgemaakt. De Britse ploeg telt drie kopmannen: oud-winnaar Geraint Thomas, Adam Yates en Daniel Felipe Martínez. Dylan van Baarle is de enige Nederlander in de Britse formatie. De winnaar van Parijs-Roubaix begint op 1 juli in Kopenhagen aan zijn zevende Tour.

Thomas, die in 2018 de Tour won en in 2019 tweede werd, schreef onlangs de Ronde van Zwitserland nog op zijn naam. Zijn ploeggenoot Yates moest in die ronde afstappen vanwege een positieve coronatest, maar is inmiddels weer fit genoeg. Martínez won dit jaar de Ronde van het Baskenland.

Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna maakt zijn debuut in de Tour. Datzelfde geldt voor Tom Pidcock, de wereldkampioen veldrijden én olympisch kampioen mountainbiken.

Ook Jonathan Castroviejo en Luke Rowe behoren tot de formatie die van start gaat in de Ronde van Frankrijk. Ineos moet het in de Tour doen zonder Michał Kwiatkowski. De Pool heeft een spiertje gescheurd en moet een paar weken rust houden. Ook Ethan Hayter start niet.

Meer uit Sport

Marathon Rotterdam stapt af van loting bij verdelen startbewijzen

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.

45 minuten geleden
Lavreysen onder de indruk van 22e WK-goud op de baan

SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.

1 uur geleden
Zverev verslaat De Minaur en staat in halve finale in Shanghai

SHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.

2 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen voor vijfde keer wereldkampioen keirin

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.

2 uur geleden
Wielerbond KNWU noemt signalen bij Picnic PostNL 'zeer zorgelijk'

NIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.

3 uur geleden
Baanwielrenster Van de Wouw raakt wereldtitel sprint kwijt

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenster Hetty van de Wouw is haar wereldtitel sprint kwijt. De 28-jarige Brabantse verloor in de kwartfinales in Shanghai beide heats van de Britse tweevoudig wereldkampioene Emma Finucane. In de eerste heat werd de titelverdedigster vlak voor de finish gepasseerd door Finucane. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in de leidende Finucane in te halen.

3 uur geleden
Signalen angstcultuur Picnic PostNL op meer plekken gemeld

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL herkent zich niet in de signalen van angstcultuur waar de NOS en wielerpodcast In De Waaier donderdag melding van maakten. "Dat ervaringen uiteenlopen, doet niets af aan de ernst van de verhalen die nu naar buiten komen. Daarom zullen we onafhankelijk laten onderzoeken hoe de teamcultuur in de praktijk wordt ervaren en in hoeverre die overeenkomt met de cultuur die wij nastreven", reageert de Nederlandse ploeg.

5 uur geleden