Inenting voor baby's tegen RS-virus begint in september
BILTHOVEN (ANP) - Baby's kunnen vanaf volgende maand een inenting krijgen tegen het RS-virus. Dat verkoudheidsvirus kan gevaarlijke infecties aan de luchtwegen veroorzaken. Daarom is de prik toegevoegd aan het Rijksvaccinatieprogramma.
De inenting is beschikbaar voor baby's die op 1 april of daarna zijn geboren. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is het geen vaccinatie, maar een immunisatie: "De prik bevat antistoffen tegen het virus. De baby hoeft deze antistoffen dus niet zelf aan te maken, wat bij een vaccinatie wel moet." De inenting beschermt de baby's ongeveer zes maanden.
Het respiratoir syncytieel virus is een van de meest voorkomende verkoudheidsvirussen die in de herfst en winter rondgaan. Het is vooral gevaarlijk voor te vroeg geboren baby's, kinderen met het syndroom van Down en kinderen met een aangeboren hartafwijking.
Ook ouderen en mensen met hart- of longaandoeningen hebben meer kans op complicaties als ze besmet raken met het RS-virus. De Gezondheidsraad zou het daarom een goede zaak vinden als zij ook worden ingeƫnt. Dan moet wel eerst duidelijk worden hoe vaak de prik moet worden herhaald. De raad adviseert een inentingsprogramma voor mensen van 75 jaar en ouder, voor bewoners van zorginstellingen van 60 jaar en ouder en voor mensen in medische risicogroepen. Dit kunnen bijvoorbeeld mensen met hartfalen, COPD, diabetes, morbide obesitas of een nierziekte zijn.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
9 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
18 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
1 dag geleden