Industriesector eurozone krimpt harder dan gedacht
LONDEN (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de industrie van de eurozone is afgelopen maand harder gekrompen dan aanvankelijk werd gedacht door een afzwakkende vraag. Dat komt mede doordat de Europese Centrale Bank (ECB) de rentetarieven in een rap tempo heeft verhoogd om de hoge inflatie te bestrijden. De hogere leenkosten zetten namelijk ook een rem op de economie en drukken de vraag naar goederen.
De index van S&P Global die de bedrijvigheid in de industrie van het eurogebied meet, daalde in juni naar een stand van 43,4, van 44,8 in mei. Eerder werd voor juni een daling tot een niveau van 43,6 gemeld. Een niveau van 50 of meer wijst op groei van de bedrijvigheid, daaronder op krimp. De industriesector kende daarmee de grootste krimp in ruim drie jaar.
In alle vier de grootste economieën van de eurozone was vorige maand sprake van een krimp in de industrie. Ook de bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in juni flink verslechterd, meldde de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi). Volgens de organisatie gaat het om de grootste krimp in meer dan drie jaar.
"Er zijn steeds meer aanwijzingen dat de kapitaalintensieve industriële sector negatief reageert op de renteverhogingen van de ECB", waarschuwde Cyrus de la Rubia, hoofdeconoom bij Hamburg Commercial Bank. In de strijd om de inflatie terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent, heeft de ECB het belangrijkste rentetarief al in een recordtempo verhoogd tot het huidige niveau van 3,5 procent. In juli komt daar naar verwachting nog eens een kwart procentpunt bij waardoor de koopkracht van consumenten en bedrijven met schulden verder onder druk komt te staan.
Meer uit Financieel
OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
1 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
2 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
3 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
7 uur geleden