Industriesector eurozone krimpt harder dan gedacht
LONDEN (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de industrie van de eurozone is afgelopen maand harder gekrompen dan aanvankelijk werd gedacht door een afzwakkende vraag. Dat komt mede doordat de Europese Centrale Bank (ECB) de rentetarieven in een rap tempo heeft verhoogd om de hoge inflatie te bestrijden. De hogere leenkosten zetten namelijk ook een rem op de economie en drukken de vraag naar goederen.
De index van S&P Global die de bedrijvigheid in de industrie van het eurogebied meet, daalde in juni naar een stand van 43,4, van 44,8 in mei. Eerder werd voor juni een daling tot een niveau van 43,6 gemeld. Een niveau van 50 of meer wijst op groei van de bedrijvigheid, daaronder op krimp. De industriesector kende daarmee de grootste krimp in ruim drie jaar.
In alle vier de grootste economieën van de eurozone was vorige maand sprake van een krimp in de industrie. Ook de bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in juni flink verslechterd, meldde de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi). Volgens de organisatie gaat het om de grootste krimp in meer dan drie jaar.
"Er zijn steeds meer aanwijzingen dat de kapitaalintensieve industriële sector negatief reageert op de renteverhogingen van de ECB", waarschuwde Cyrus de la Rubia, hoofdeconoom bij Hamburg Commercial Bank. In de strijd om de inflatie terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent, heeft de ECB het belangrijkste rentetarief al in een recordtempo verhoogd tot het huidige niveau van 3,5 procent. In juli komt daar naar verwachting nog eens een kwart procentpunt bij waardoor de koopkracht van consumenten en bedrijven met schulden verder onder druk komt te staan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme oliedienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en werd opnieuw iets positiever over het resultaat dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties en een toenemende activiteit in de belangrijkste markten van het bedrijf.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond De Unie is "geschrokken" van het nieuwe banenverlies bij ASN Bank. Het financiële concern kondigde donderdagochtend aan nog eens 850 tot 950 arbeidsplaatsen te schrappen. Dat komt bovenop het verlies van 731 banen eerder door een grote transformatie van ASN Bank, voorheen de Volksbank.
1 uur geledenZWAAGDIJK (ANP) - Discountwinkelketen Action heeft in het derde kwartaal zijn groei in Europa voortgezet met de opening van de eerste winkels in Roemenië. Volgens het bedrijf zijn in de eerste negen maanden van dit jaar in totaal 221 winkels toegevoegd aan het netwerk, dat daarmee groeide tot 3139 winkels in veertien Europese landen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Siemens heeft in het afgelopen gebroken boekjaar opnieuw een recordwinst behaald. Het Duitse industrieconcern profiteerde onder meer van de verkoopopbrengst van het onderdeel Innomotics, dat zware elektromotoren voor schepen en mijnbouwapparatuur maakt. Die verkoop was onderdeel van de strategie van Siemens om te stoppen met de productie van zware machines en zich te richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank schrapt nog eens honderden banen als onderdeel van een grote transformatie van het bedrijf, dat voorheen bekendstond als de Volksbank. Eerder vielen er al 731 arbeidsplaatsen weg en moesten honderden kantoren van dochtermerken SNS en RegioBank sluiten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) hebben Booking.com voor de rechter gedaagd. De organisaties zijn eind juni een claimprocedure gestart. Gesprekken met de hotelboekingssite hebben volgens de organisaties onvoldoende opgeleverd, waardoor ze nu naar de rechter stappen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Allianz, ABP, PfZW en PME doen te weinig om het dierenwelzijn bij vleesbedrijven te verbeteren, blijkt uit onderzoek van de Eerlijke Geldwijzer, uitgevoerd door Profundo. De financiële instellingen beleggen gezamenlijk voor 453 miljoen dollar (ruim 390 miljoen euro) in vleesbedrijven die in verband worden gebracht met ernstige misstanden op het gebied van dierenwelzijn.
3 uur geleden