Industriesector eurozone krimpt harder dan gedacht
LONDEN (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de industrie van de eurozone is afgelopen maand harder gekrompen dan aanvankelijk werd gedacht door een afzwakkende vraag. Dat komt mede doordat de Europese Centrale Bank (ECB) de rentetarieven in een rap tempo heeft verhoogd om de hoge inflatie te bestrijden. De hogere leenkosten zetten namelijk ook een rem op de economie en drukken de vraag naar goederen.
De index van S&P Global die de bedrijvigheid in de industrie van het eurogebied meet, daalde in juni naar een stand van 43,4, van 44,8 in mei. Eerder werd voor juni een daling tot een niveau van 43,6 gemeld. Een niveau van 50 of meer wijst op groei van de bedrijvigheid, daaronder op krimp. De industriesector kende daarmee de grootste krimp in ruim drie jaar.
In alle vier de grootste economieën van de eurozone was vorige maand sprake van een krimp in de industrie. Ook de bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in juni flink verslechterd, meldde de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi). Volgens de organisatie gaat het om de grootste krimp in meer dan drie jaar.
"Er zijn steeds meer aanwijzingen dat de kapitaalintensieve industriële sector negatief reageert op de renteverhogingen van de ECB", waarschuwde Cyrus de la Rubia, hoofdeconoom bij Hamburg Commercial Bank. In de strijd om de inflatie terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent, heeft de ECB het belangrijkste rentetarief al in een recordtempo verhoogd tot het huidige niveau van 3,5 procent. In juli komt daar naar verwachting nog eens een kwart procentpunt bij waardoor de koopkracht van consumenten en bedrijven met schulden verder onder druk komt te staan.
Meer uit Financieel
NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.
3 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.
3 uur geleden