Industriële productie eurozone vervolgt opmars
LUXEMBURG (ANP) - De productie in de industrie van de eurozone is in juni verder toegenomen, na ook al een opleving in mei. Verdere versoepeling van lockdownmaatregelen tegen het coronavirus gaven de industrie een impuls. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat steeg de productie met 9,1 procent in vergelijking met mei.
Economen hadden in doorsnee op een plus van 10 procent gerekend. In mei steeg de industriële productie in het eurogebied nog met een bijgestelde 12,3 procent.
Overigens lag de productie nog wel een stuk lager dan in juni 2019, met een daling van dik 12 procent op jaarbasis.
Voor de gehele Europese Unie werd in juni een toename van de productie met 9,1 procent op maandbasis opgetekend. In mei was hier een stijging van 11,6 procent te zien.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
11 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
13 uur geleden