Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industriële omzet kelderde in tweede kwartaal door corona

Industriële omzet kelderde in tweede kwartaal door corona

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de industrie lag in het tweede kwartaal bijna 17 procent lager dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Halverwege maart werden door de overheid maatregelen genomen om het coronavirus te bestrijden. Vooral in de maanden april en mei van het tweede kwartaal hebben industriële producenten mede daardoor minder omzet gegenereerd dan een jaar eerder.

De afzetprijzen lagen meer dan 7 procent lager. De transportmiddelenindustrie (min 38,6 procent), de raffinaderijen en chemie (min 30,1 procent) en de textiel-, kleding- en lederindustrie (min 27,4 procent) werden het zwaarst getroffen.

In de transportmiddelenindustrie sloot een aantal bedrijven halverwege maart volledig. Producenten van auto’s en aanhangwagens zetten meer dan de helft minder om in het tweede kwartaal. Van alle producenten in de maakindustrie lieten deze producenten de grootste omzetafnames zien in april en mei.

In de raffinaderijen en chemie zagen de producenten van aardolie de grootste min, bij kelderende prijzen van aardolieproducten. Ook de makers van chemische producten en producenten van rubber- en kunststofproducten boekten minder omzet. In de textiel-, kleding- en lederindustrie behoorden de producenten van leer, lederwaren en schoenen tot de grootste dalers.

Er waren wel industriële branches waar de opbrengsten aandikten, merkt het CBS op. Zo sprongen binnen de voedings- en genotsmiddelenindustrie de tabaksproducenten eruit met een positieve omzetontwikkeling. Ook de producenten van bijvoorbeeld farmaceutische producten deden goede zaken.

Meer uit Financieel

ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

2 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

5 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

6 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

8 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

10 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

10 uur geleden