Industrieconcern VDL ziet herstel resultaat in eerste jaarhelft
EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar naar eigen zeggen herstel van het resultaat gezien. Volgens het Eindhovense bedrijf werd over de eerste zes maanden een nettowinst behaald van 53 miljoen euro. Dat was 3 miljoen euro een jaar eerder. Toen kampte het familiebedrijf nog met flinke kosten voor de afbouw van de autoproductie bij VDL Nedcar in het Limburgse Born en vertragingen bij de leveringen van bussen.
De gecombineerde omzet bedroeg over het afgelopen halfjaar 2 miljard euro, wat vergelijkbaar is met een jaar eerder. Exclusief de divisie autoassemblage was er sprake van omzetgroei. Volgens VDL was bij de bussendivisie een fors hogere omzet te zien door flinke verbeteringen van de leveringen. VDL zegt verder dat de integratie van delen van de overgenomen Belgische bussenbouwer Van Hool nog in volle gang is.
VDL verwacht voor de tweede jaarhelft stabiele resultaten "ondanks onzekere vooruitzichten door geopolitieke instabiliteit en kostendruk".
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
11 uur geleden