Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrieconcern VDL aast op beursgenoteerd Neways

Industrieconcern VDL aast op beursgenoteerd Neways

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep aast op het beursgenoteerde bedrijf Neways, een Brabantse maker van elektronische componenten voor bijvoorbeeld de auto-industrie. De twee zijn met elkaar in gesprek, maar het is nog onzeker of een en ander uiteindelijk tot een overname zal leiden.

VDL biedt 12,50 euro per aandeel (met dividend) op Neways. Een concrete overnamesom die dan zou ontstaan wilde een woordvoerder van VDL niet geven. Hij wilde ook niet speculeren of de beursnotering van Neways na een overname in stand blijft. VDL zelf heeft die notering, als familiebedrijf, namelijk niet. "Ik kan niks zeggen, dit is echt pas een voorstel."

Sinds 1995 is VDL al aandeelhouder van Neways en de onderneming heeft een belang van bijna 28 procent opgebouwd. Daarbij heeft aandeelhouder ZBG Capital zijn deelneming in Neways van ruim 28 procent inmiddels toegezegd. Daarmee heeft VDL dus al meer dan de helft van de aandelen Neways in handen.

Volgens VDL kan het bedrijf met Neways een sterkere positie krijgen in industrieën waar ze gezamenlijk actief zijn. Dat "biedt meerwaarde voor klanten op het gebied van hoogwaardige elektronica en mechatronica", aldus VDL.

Meer uit Financieel

Landen dringen aan op EU-voorstel overwinst, Brussel wil dat niet

DUBLIN (ANP) - Zes EU-lidstaten dringen aan op een EU-breed voorstel voor een belasting op bedrijven die enorme winst hebben gemaakt door de hoge energieprijzen, maar de Europese Commissie komt voorlopig niet met een plan daarvoor. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis voorafgaand aan overleg met EU-ministers van Economie en Financiën in Dublin.

37 minuten geleden
FrieslandCampina draagt Indonesische dochter over aan concurrent

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan een ander groot zuivel- en drankbedrijf in het land, Ultrajaya. Het Nederlandse zuivelbedrijf krijgt in ruil daarvoor controlerend zeggenschap over Ultrajaya en moet daarna een verplicht bod uitbrengen op het hele beursgenoteerde bedrijf.

40 minuten geleden
Keolis en provincie kijken hoe ov in Utrecht kan blijven rijden

DEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis vreest dat het verzorgen van het openbaar vervoer in de provincie Utrecht op de lange termijn onhoudbaar wordt. Het bedrijf en de provincie onderzoeken hoe de ov-concessie Utrecht Buiten (het busvervoer in Amersfoort en in het oosten en westen van de provincie) op de lange termijn "betrouwbaar, toegankelijk en financieel houdbaar kan blijven", bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van de Volkskrant.

1 uur geleden
Chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stijgen op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag vrijwel vlak begonnen, ondanks het stevige herstel op Wall Street. Ook de olieprijzen gingen verder omlaag, na de stevige opmars aan het begin van de week. Beleggers bleven echter voorzichtig na de renteverhogingen van de grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipbedrijven wisten daarentegen verder te herstellen na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Frans OM onderzoekt seksuele intimidatie met slimme bril

PARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Parijs hebben een onderzoek geopend naar mogelijke seksuele intimidatie waarbij slimme brillen een rol speelden. Het gaat om klachten rondom een trend op sociale media waarbij vrouwen op straat zonder hun toestemming worden gefilmd met camerabrillen, meldt het Franse OM aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Topman Zeeuwse havens: droogte zorgt voor miljoenenschade

TERNEUZEN (ANP/BELGA) - De droogte deze zomer en de gevolgen daarvan voor de scheepvaart in het Kanaal Gent-Terneuzen leiden tot miljoenen euro's aan schade bij bedrijven. Dat heeft topman Cas König van North Sea Port, het bedrijf achter de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, gezegd in een interview met persbureau Belga.

2 uur geleden
Nestlé wil stappen zetten om rechten in Rusland te beschermen

VEVEY (ANP) - Nestlé zal alle noodzakelijke stappen zetten om in Rusland zijn rechten te beschermen, meldt het voedingsmiddelenconcern. De Zwitserse multinational reageert op het decreet waarmee president Poetin bedrijfsonderdelen in het land tijdelijk onder beheer van een Russische entiteit zet.

3 uur geleden