Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrieconcern VDL aast op beursgenoteerd Neways

Industrieconcern VDL aast op beursgenoteerd Neways

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep aast op het beursgenoteerde bedrijf Neways, een Brabantse maker van elektronische componenten voor bijvoorbeeld de auto-industrie. De twee zijn met elkaar in gesprek, maar het is nog onzeker of een en ander uiteindelijk tot een overname zal leiden.

VDL biedt 12,50 euro per aandeel (met dividend) op Neways. Een concrete overnamesom die dan zou ontstaan wilde een woordvoerder van VDL niet geven. Hij wilde ook niet speculeren of de beursnotering van Neways na een overname in stand blijft. VDL zelf heeft die notering, als familiebedrijf, namelijk niet. "Ik kan niks zeggen, dit is echt pas een voorstel."

Sinds 1995 is VDL al aandeelhouder van Neways en de onderneming heeft een belang van bijna 28 procent opgebouwd. Daarbij heeft aandeelhouder ZBG Capital zijn deelneming in Neways van ruim 28 procent inmiddels toegezegd. Daarmee heeft VDL dus al meer dan de helft van de aandelen Neways in handen.

Volgens VDL kan het bedrijf met Neways een sterkere positie krijgen in industrieën waar ze gezamenlijk actief zijn. Dat "biedt meerwaarde voor klanten op het gebied van hoogwaardige elektronica en mechatronica", aldus VDL.

Meer uit Financieel

Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe regels rond netcongestie hebben gemeenten er mogelijk toe aangezet versneld nieuwbouwprojecten te vergunnen. Het aantal vergunningen lag in het tweede kwartaal van dit jaar ongebruikelijk hoog. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.

32 minuten geleden
Regenval deert strandtenten niet na lange zomer

BLOEMENDAAL AAN ZEE (ANP) - De regen van de afgelopen dagen deert strandtenteigenaren niet, zij kijken nu al terug op een lange zomer met veel mooie dagen. Het was druk op het strand en dat heeft de omzet doen stijgen. Vooral het feit dat het een lange periode achter elkaar goed weer was, is gunstig voor de horeca aan de kust. Bovendien zijn de weersvoorspellingen voor de nazomer gunstig.

1 uur geleden
Extreme koersuitslagen na kwartaalcijfers verrassen beursexperts

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers reageerden mogelijk nog nooit zo heftig op cijfers van AEX-fondsen als in het huidige resultatenseizoen. Beursexperts spreken van een uitzonderlijke situatie en komen met uiteenlopende verklaringen voor de enorme koersuitslagen bij een belangrijk deel van de hoofdfondsen in Amsterdam.

1 uur geleden
Hongkongse miljardenclaim tegen Panama om havencontracten

HONGKONG (ANP) - Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison is een zaak gestart tegen Panama om het intrekken van de concessies van het bedrijf om twee havens bij het Panamakanaal te exploiteren.

3 uur geleden
Bijna 5 procent meer hypotheken afgesloten in het eerste halfjaar

APELDOORN (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 4,6 procent meer hypotheken afgesloten dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt het Kadaster. Van januari tot en met juni zijn bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, tegenover ruim 207.000 een jaar eerder.

5 uur geleden
Bijna 5 procent meer hypotheken afgesloten in het eerste halfjaar

APELDOORN (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 4,6 procent meer hypotheken afgesloten dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt het Kadaster. Van januari tot en met juni zijn bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, tegenover ruim 207.000 een jaar eerder.

7 uur geleden
Farmaceut Moderna verdubbelt ruimschoots in beurswaarde

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden winsten gesloten. Farmaceut Moderna verdubbelde ruimschoots in waarde na de bekendmaking van positieve onderzoeksresultaten rondom een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker. Beleggers verwerkten verder een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën die de rentes op langlopende staatsobligaties omlaagbracht.

8 uur geleden