Industrieconcern Siemens ziet winst flink stijgen
MÜNCHEN (ANP) - Het grote Duitse industrieconcern Siemens heeft in het afgelopen kwartaal een fors hogere winst behaald. Het bedrijf wijst daarbij op de sterke groei van de elektrificatie en digitalisering van bedrijfsprocessen en de vraag naar zijn industriële software. Bij automatisering waren de marktomstandigheden uitdagend, aldus Siemens.
De nettowinst steeg met 48 procent tot 2,1 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Daarbij nam de omzet in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar met 4 procent toe tot 18,9 miljard euro. Siemens zegt dat er onder meer een grote vraag was naar slimme infrastructuurnetwerken voor datacenters.
Het aantal nieuwe orders van het bedrijf uit München ging wel omlaag. Dat had vooral te maken met een lagere instroom van orders bij de mobiliteitstak die actief is met treinen en spoorsystemen. Daar had Siemens een jaar eerder nog grote bestellingen voor treinen en spoorwegsystemen uit Egypte en Duitsland. Zo bouwt Siemens de ICE-treinen.
Het totale orderboek blijft volgens Siemens op een hoog niveau met 113 miljard euro. Het bedrijf handhaaft de verwachtingen voor het gehele boekjaar.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
19 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
21 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
22 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
23 uur geleden