Industrieconcern Siemens ziet winst flink stijgen
MÜNCHEN (ANP) - Het grote Duitse industrieconcern Siemens heeft in het afgelopen kwartaal een fors hogere winst behaald. Het bedrijf wijst daarbij op de sterke groei van de elektrificatie en digitalisering van bedrijfsprocessen en de vraag naar zijn industriële software. Bij automatisering waren de marktomstandigheden uitdagend, aldus Siemens.
De nettowinst steeg met 48 procent tot 2,1 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Daarbij nam de omzet in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar met 4 procent toe tot 18,9 miljard euro. Siemens zegt dat er onder meer een grote vraag was naar slimme infrastructuurnetwerken voor datacenters.
Het aantal nieuwe orders van het bedrijf uit München ging wel omlaag. Dat had vooral te maken met een lagere instroom van orders bij de mobiliteitstak die actief is met treinen en spoorsystemen. Daar had Siemens een jaar eerder nog grote bestellingen voor treinen en spoorwegsystemen uit Egypte en Duitsland. Zo bouwt Siemens de ICE-treinen.
Het totale orderboek blijft volgens Siemens op een hoog niveau met 113 miljard euro. Het bedrijf handhaaft de verwachtingen voor het gehele boekjaar.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
7 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
9 uur geleden