Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrieconcern Siemens ziet winst flink stijgen

Industrieconcern Siemens ziet winst flink stijgen

MÜNCHEN (ANP) - Het grote Duitse industrieconcern Siemens heeft in het afgelopen kwartaal een fors hogere winst behaald. Het bedrijf wijst daarbij op de sterke groei van de elektrificatie en digitalisering van bedrijfsprocessen en de vraag naar zijn industriële software. Bij automatisering waren de marktomstandigheden uitdagend, aldus Siemens.

De nettowinst steeg met 48 procent tot 2,1 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Daarbij nam de omzet in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar met 4 procent toe tot 18,9 miljard euro. Siemens zegt dat er onder meer een grote vraag was naar slimme infrastructuurnetwerken voor datacenters.

Het aantal nieuwe orders van het bedrijf uit München ging wel omlaag. Dat had vooral te maken met een lagere instroom van orders bij de mobiliteitstak die actief is met treinen en spoorsystemen. Daar had Siemens een jaar eerder nog grote bestellingen voor treinen en spoorwegsystemen uit Egypte en Duitsland. Zo bouwt Siemens de ICE-treinen.

Het totale orderboek blijft volgens Siemens op een hoog niveau met 113 miljard euro. Het bedrijf handhaaft de verwachtingen voor het gehele boekjaar.

Meer uit Financieel

Bloomberg: miljoenen vaten olie door zeestraat ondanks claim Iran

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.

5 uur geleden
Italiaans modemerk Moschino benoemt nieuwe creatief directeuren

MILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Medeoprichter gamebedrijf Ubisoft overleden bij vliegtuigcrash

LA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.

9 uur geleden
Australië verlengt accijnskorting op brandstof met een maand

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.

10 uur geleden
Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

1 dag geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 dag geleden