
Industrieconcern GE voelt malaise in luchtvaart
BOSTON (ANP/RTR) - Industrieel conglomeraat General Electric (GE) heeft in het eerste kwartaal een lagere omzet geboekt dan een jaar eerder. Het concern had vooral zwaar te lijden onder de malaise in de luchtvaart, die hard wordt geraakt door de coronapandemie. Door de crisis daalt onder andere het aantal orders voor vliegtuigmotoren van GE.
In de eerste drie maanden van het jaar boekte GE een omzet van 20,5 miljard dollar. Dat is 8 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. De divisie die vliegtuigmotoren produceert en onderhoudt zag de opbrengsten met 13 procent teruglopen, terwijl de winst met bijna 40 procent daalde.
Ook in andere divisies raakt de pandemie de resultaten. Zo gingen de opbrengsten bij de tak die leasevliegtuigen aanbiedt hard onderuit. Ook de omzet en de winst in de energiedivisie kelderde doordat de virusuitbraak voor productieverstoringen zorgde.
De winst van heel GE steeg in de verslagperiode juist met 73 procent tot 6,2 miljard dollar. Die winststijging kwam voornamelijk door belastingmeevallers rond de eerdere verkoop van bedrijfsonderdelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft afgelopen kwartaal minder rente-inkomsten in de boeken gezet. Mede daardoor is de winst van de bank afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Topman Steven van Rijswijk vindt dat ING de voorbije periode toch goed is doorgekomen te midden van alle handelsonrust.
9 minuten geledenMENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.
8 uur geledenTURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.
12 uur geleden