Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrieconcern GE splitst zich op in drie aparte bedrijven

Industrieconcern GE splitst zich op in drie aparte bedrijven

BOSTON (ANP) - Het Amerikaanse industrieconcern General Electric (GE) gaat zichzelf opsplitsen. Het concern wordt opgedeeld in drie aparte beursgenoteerde bedrijven die zich richten op luchtvaart, gezondheidszorg en energie, zo maakte GE bekend.

De stap volgt volgens het bedrijf op de jarenlange achterblijvende prestaties van de aandelenkoers van het concern. GE ging de afgelopen jaren gebukt onder hoge schulden. Ook kampte GE Renewable Energy, de divisie die onder meer windturbines maakt, jarenlang met structurele verliezen. In oktober liet het concern nog weten dat het langer nodig heeft om deze divisie winstgevend te maken. De totale beurswaarde van GE bedraagt momenteel zo'n 119 miljard dollar, omgerekend ongeveer 103 miljard euro.

GE is van plan om het onderdeel gezondheidszorg begin 2023 op eigen benen te zetten. Die divisie maakt onder meer medische apparatuur. De energietak van het concern, met bijvoorbeeld energiecentrales, zal begin 2024 worden afgesplitst. De kapitaalstructuren van de nieuwe bedrijven zullen op een later tijdstip worden aangekondigd.

Grotere flexibiliteit

"Door drie toonaangevende, wereldwijde beursgenoteerde bedrijven op te richten, kan elk onderdeel profiteren van een grotere focus, een beter afgestemde verdeling van kapitaal en een grotere strategische flexibiliteit om groei op lange termijn en waarde voor onze klanten, investeerders en werknemers te stimuleren", verklaarde GE-topman Larry Culp in een persbericht.

Het luchtvaartbedrijf dat vooral vliegtuigmotoren bouwt, zal na de opdeling verder gaan onder de naam GE en blijft onder leiding staan van Culp.

Meer uit Financieel

Japanse beurs hard omhoog door hoop op einde Iranoorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging donderdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de Iranoorlog. De Nikkei in Tokio steeg bijna 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau van meer dan 63.000 punten. De Japanse beurs maakte daarmee een inhaalslag na de sterke koerswinsten op de beurzen wereldwijd eerder deze week. De financiƫle markten in Tokio waren toen dicht door een lange vakantieperiode in het land.

17 minuten geleden
Prijzen aan pomp licht gedaald na sterke daling olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor benzine en diesel zijn donderdag licht gedaald. Dat komt na een sterke daling van de olieprijzen door hoop op de oliemarkt op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de adviesprijs voor een liter Euro95 naar 2,630 euro, van 2,646 euro een dag eerder. Die voor diesel daalde naar 2,561 euro, van 2,587 euro op woensdag.

26 minuten geleden
FNV: HEMA moet afspraken uit oude cao nog steeds toepassen

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV klaagt dat HEMA bepaalde afspraken uit de oude HEMA-cao niet meer toepast sinds de keten in 2023 is overgestapt naar de cao Retail Non-Food. Volgens de bond mag dat niet en zou de overgang naar een andere cao geen vrijbrief zijn om arbeidsvoorwaarden te verslechteren.

37 minuten geleden
EU komt met verbod op AI die expliciete beelden genereert

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn donderdag tot een voorlopig akkoord gekomen over veranderingen binnen de AI-verordening. Ze bereikten onder meer overeenstemming over een verbod op AI-toepassingen die zonder toestemming seksueel expliciete beelden creƫren.

38 minuten geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

2 uur geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

6 uur geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

6 uur geleden