Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrie Zuid-Europa herstelt langzaam van coronacrisis

Industrie Zuid-Europa herstelt langzaam van coronacrisis

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De industrie in Spanje en Italië is langzaam aan het herstellen van de zware klappen door de coronacrisis, nu de lockdownmaatregelen geleidelijk worden versoepeld. Volgens de Britse marktonderzoeker Markit was de krimp van de industriële bedrijvigheid in de Zuid-Europese landen vorige maand minder sterk dan eerst.

De inkoopmanagersindex voor de industrie in Spanje kwam voor mei uit op een stand van 38,3 tegen 30,8 in april. Een niveau van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp. Economen hadden in doorsnee een niveau van 37,8 voorspeld.

Voor Italië werd een stand opgetekend van 45,4 tegen 31,1 in april. Dat is duidelijk beter dan verwacht, want hier werd gemiddeld een stand van 36,8 voorzien. Voor Griekenland kwam de graadmeter uit op 41,1 tegen 29,5 in de voorgaande maand.

Versoepeling

Veel bedrijven in Zuid-Europa openen weer de deuren nu de strenge quarantainemaatregelen worden versoepeld. Wel is de schade voor de economie door de coronacrisis groot. Zo maakte het Japanse autoconcern Nissan Motor vorige week nog bekend zijn fabriek bij Barcelona te gaan sluiten, met het verlies van circa 3000 banen tot gevolg.

Markit kwam ook met definitieve cijfers over de industriële bedrijvigheid in Frankrijk, Duitsland en de gehele eurozone. Zoals eerder al was gemeld was hier eveneens voorzichtig herstel te zien van de forse krimp eerder. De index voor Frankrijk kwam uit op 40,6 en die voor Duitsland op 36,6. De graadmeter voor de industrie in de eurozone ging van 33,4 naar 39,4.

In een commentaar op de cijfers schrijft Markit dat voor het tweede kwartaal nog steeds rekening moet worden gehouden met forse economische krimp in Europa, maar dat er hoop is dat er in het derde kwartaal weer groei kan komen.

Meer uit Financieel

Britten starten onderzoek naar Just Eat om misleidende recensies

LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.

35 minuten geleden
AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

1 uur geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

1 uur geleden
RAI Vereniging: voor miljoenen fraude bij import motoren

AMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".

2 uur geleden
Biotechnologiebedrijf Galapagos wil van naam veranderen

MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.

2 uur geleden
Consumentenclub blij met stap tegen onveilige Chinese pakketjes

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.

2 uur geleden
Olieprijs daalt licht na uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.

3 uur geleden