Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrie wil uitbreiding infrastructuur energie voor transitie

Industrie wil uitbreiding infrastructuur energie voor transitie

DEN HAAG (ANP) - Industriële bedrijven zeggen graag te willen verduurzamen, maar ze klagen over de gebrekkige infrastructuur voor energie. Die zou te moeilijk toegankelijk zijn voor ondernemingen buiten grote industriegebieden. De hoofdinfrastructuur is te ver weg, waardoor de bedrijven hoge kosten moeten maken. "De energiekosten lopen op, terwijl er onvoldoende handelingsperspectief wordt geboden om te investeren in innovatieve verduurzamingstechnieken", zeggen industriële bedrijven verspreid over heel Nederland uit negen sectoren.

Zij verenigen zich onder de naam Cluster 6, die bedrijven van buiten de vijf regionale industrieclusters zoals Rotterdam/Rijnmond moet samenbrengen. In een rapport, dat zij aan klimaat- en energieminister Rob Jetten hebben aangeboden, presenteren onder meer de brancheverenigingen voor de levensmiddelenindustrie en de afval- en recyclingsector hun kijk op verduurzaming.

Heffingen en subsidies zouden niet goed genoeg zijn afgesteld op de bedrijven. "Vooral het mkb betaalt onevenredig veel aan heffingen en heeft nauwelijks toegang tot subsidies", stellen de negen sectoren. Ook is "een forse en tijdige uitbreiding van de benodigde infrastructuur essentieel om een betaalbare en haalbare energietransitie te realiseren".

Over de uitvoering van de bevindingen uit het rapport wil de industrie in gesprek met provincies en netbeheerders. "Alleen zo kunnen bedrijven hun innovatiekracht ten volle benutten voor de energietransitie, kan de doelstelling van min 55 procent CO2-uitstoot in 2030 worden behaald en blijven bedrijven competitief. Naast de infrastructuur zelf is ook coördinatie over de regio’s en provincies heen noodzakelijk."

Ook onder meer de metaal-, glas- en karton- en papierindustrie horen bij dit initiatief.

Meer uit Financieel

Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

6 minuten geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

31 minuten geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

1 uur geleden
Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

2 uur geleden
Landal lijdt verlies door reorganisatiekosten na overname Roompot

AMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.

2 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen licht na recordniveau in april

ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

3 uur geleden
Economie eurozone krimpt in eerste maanden van 2026

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.

3 uur geleden