Industrie wil uitbreiding infrastructuur energie voor transitie
DEN HAAG (ANP) - Industriële bedrijven zeggen graag te willen verduurzamen, maar ze klagen over de gebrekkige infrastructuur voor energie. Die zou te moeilijk toegankelijk zijn voor ondernemingen buiten grote industriegebieden. De hoofdinfrastructuur is te ver weg, waardoor de bedrijven hoge kosten moeten maken. "De energiekosten lopen op, terwijl er onvoldoende handelingsperspectief wordt geboden om te investeren in innovatieve verduurzamingstechnieken", zeggen industriële bedrijven verspreid over heel Nederland uit negen sectoren.
Zij verenigen zich onder de naam Cluster 6, die bedrijven van buiten de vijf regionale industrieclusters zoals Rotterdam/Rijnmond moet samenbrengen. In een rapport, dat zij aan klimaat- en energieminister Rob Jetten hebben aangeboden, presenteren onder meer de brancheverenigingen voor de levensmiddelenindustrie en de afval- en recyclingsector hun kijk op verduurzaming.
Heffingen en subsidies zouden niet goed genoeg zijn afgesteld op de bedrijven. "Vooral het mkb betaalt onevenredig veel aan heffingen en heeft nauwelijks toegang tot subsidies", stellen de negen sectoren. Ook is "een forse en tijdige uitbreiding van de benodigde infrastructuur essentieel om een betaalbare en haalbare energietransitie te realiseren".
Over de uitvoering van de bevindingen uit het rapport wil de industrie in gesprek met provincies en netbeheerders. "Alleen zo kunnen bedrijven hun innovatiekracht ten volle benutten voor de energietransitie, kan de doelstelling van min 55 procent CO2-uitstoot in 2030 worden behaald en blijven bedrijven competitief. Naast de infrastructuur zelf is ook coördinatie over de regio’s en provincies heen noodzakelijk."
Ook onder meer de metaal-, glas- en karton- en papierindustrie horen bij dit initiatief.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
6 uur geleden