Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrie wil uitbreiding infrastructuur energie voor transitie

Industrie wil uitbreiding infrastructuur energie voor transitie

DEN HAAG (ANP) - Industriële bedrijven zeggen graag te willen verduurzamen, maar ze klagen over de gebrekkige infrastructuur voor energie. Die zou te moeilijk toegankelijk zijn voor ondernemingen buiten grote industriegebieden. De hoofdinfrastructuur is te ver weg, waardoor de bedrijven hoge kosten moeten maken. "De energiekosten lopen op, terwijl er onvoldoende handelingsperspectief wordt geboden om te investeren in innovatieve verduurzamingstechnieken", zeggen industriële bedrijven verspreid over heel Nederland uit negen sectoren.

Zij verenigen zich onder de naam Cluster 6, die bedrijven van buiten de vijf regionale industrieclusters zoals Rotterdam/Rijnmond moet samenbrengen. In een rapport, dat zij aan klimaat- en energieminister Rob Jetten hebben aangeboden, presenteren onder meer de brancheverenigingen voor de levensmiddelenindustrie en de afval- en recyclingsector hun kijk op verduurzaming.

Heffingen en subsidies zouden niet goed genoeg zijn afgesteld op de bedrijven. "Vooral het mkb betaalt onevenredig veel aan heffingen en heeft nauwelijks toegang tot subsidies", stellen de negen sectoren. Ook is "een forse en tijdige uitbreiding van de benodigde infrastructuur essentieel om een betaalbare en haalbare energietransitie te realiseren".

Over de uitvoering van de bevindingen uit het rapport wil de industrie in gesprek met provincies en netbeheerders. "Alleen zo kunnen bedrijven hun innovatiekracht ten volle benutten voor de energietransitie, kan de doelstelling van min 55 procent CO2-uitstoot in 2030 worden behaald en blijven bedrijven competitief. Naast de infrastructuur zelf is ook coördinatie over de regio’s en provincies heen noodzakelijk."

Ook onder meer de metaal-, glas- en karton- en papierindustrie horen bij dit initiatief.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

4 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

5 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

7 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

7 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

8 uur geleden