Industrie VS begint impact coronavirus te voelen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse industrie begint de negatieve economische gevolgen van het nieuwe coronavirus te voelen, mede vanwege de ontregelde toeleveringsketen omdat fabrieken in China al langere tijd stilliggen. Volgens marktonderzoeker ISM liet de industriële bedrijvigheid in de Verenigde Staten vorige maand amper groei zien.
De ISM-inkoopmanagersindex, die de bedrijvigheid weerspiegelt, kwam voor februari uit op een stand van 50,1, wat zwakker is dan economen hadden verwacht en lager dan het niveau van 50,9 in januari. Een stand van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp. In een commentaar schreef ISM dat de verstoringen in de toeleveringsketen in vrijwel alle industriële sectoren in de VS te voelen waren. Daarnaast staat ook de vraag naar industriële producten onder druk door het virus.
Eerder werd al bekend dat de Chinese industrie in februari keihard is geraakt door de uitbraak van het virus, met een zeer sterke krimp van de bedrijvigheid.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
13 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
14 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
17 uur geleden