Industrie VS begint impact coronavirus te voelen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse industrie begint de negatieve economische gevolgen van het nieuwe coronavirus te voelen, mede vanwege de ontregelde toeleveringsketen omdat fabrieken in China al langere tijd stilliggen. Volgens marktonderzoeker ISM liet de industriële bedrijvigheid in de Verenigde Staten vorige maand amper groei zien.
De ISM-inkoopmanagersindex, die de bedrijvigheid weerspiegelt, kwam voor februari uit op een stand van 50,1, wat zwakker is dan economen hadden verwacht en lager dan het niveau van 50,9 in januari. Een stand van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp. In een commentaar schreef ISM dat de verstoringen in de toeleveringsketen in vrijwel alle industriële sectoren in de VS te voelen waren. Daarnaast staat ook de vraag naar industriële producten onder druk door het virus.
Eerder werd al bekend dat de Chinese industrie in februari keihard is geraakt door de uitbraak van het virus, met een zeer sterke krimp van de bedrijvigheid.
Meer uit Financieel
EVIAN (ANP) - De landen van de G7 hebben afspraken gemaakt om hun afhankelijkheid van China voor de levering van kritieke mineralen af te bouwen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het zou de bedoeling zijn dat na 2030 geen enkel lid van de rijkelandengroep meer dan 60 procent van zijn kritieke mineralen uit slechts een land haalt. Kritieke mineralen zijn bijvoorbeeld gallium voor chips en zeldzame aardmetalen voor windturbines.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse warenhuis BHV Marais beëindigt de samenwerking met de Chinese webwinkel Shein. De nieuwe eigenaren van het warenhuis vertellen aan persbureau AFP dat Shein de winkel in hartje Parijs "idealiter" nog voor Kerstmis moet sluiten.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 800 miljoen dollar beloofd aan het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties. Die stap volgt op een eerdere forse bezuiniging van de regering-Trump op de bijdragen aan de organisatie die voedselhulp verstrekt.
2 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - DekaMarkt heeft het afgelopen jaar verlies geleden. Dat komt volgens de supermarktketen onder meer door de verbouwing van nieuwe winkels en afschrijvingen op andere posten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De wereldwijde vraag naar olie in 2026 lijkt nog verder te dalen dan eerder werd aangenomen. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. Het agentschap wijst op een grote impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de markt.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn woensdag verder gedaald. Olieprijzen zakten tot het laagste punt in drie maanden tijd door hoop op vrede in het Midden-Oosten en een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de prijs van diesel met bijna 3 procent tot 2,274 euro per liter.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst aan de handelsdag begonnen na de kleine verliesbeurt van een dag eerder. Beleggers wachten het vredesakkoord tussen de VS en Iran komende vrijdag af. Hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten stuwde de AEX-index vrijdag nog naar een recordhoogte.
5 uur geleden