Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrie richt met open brief aandacht op vergroeningsplannen

Industrie richt met open brief aandacht op vergroeningsplannen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie probeert met een open brief aandacht te krijgen voor de vergroeningsinitiatieven in de sector. In de brief, die verscheen in het AD, de Volkskrant en enkele onlinemedia, stellen de bedrijven al veel plannen te hebben en de uitstoot in 2030 met zeker 55 procent terug te gaan brengen. Maar de afschaffing van fossiele subsidies helpt daarbij niet, waarschuwt de industrie.

De ruim 300 bedrijven en brancheverenigingen, waaronder grote uitstoters als mestfabrikanten Yara Sluiskil en OCI, staalfabrikant Tata en olie- en gasconcern Shell, stellen dat de overgang naar groene energie te vergelijken is met de Deltawerken. Daarvoor werkt de industrie samen met de overheid aan nieuwe infrastructuur en vergunningen, stellen ze in de brief die ook door bedrijvenvereniging VNO-NCW is getekend. "Dat moet allemaal tegelijk, terwijl we ook gewoon door werken om iedereen te kunnen blijven beleveren."

Daarom is "stabiel overheidsbeleid" nodig, klinkt het in de open brief. Het afbouwen van voordelen zoals de fossiele subsidies "helpt Nederland daarbij niet". "Het zet groene investeringsplannen op losse schroeven én het pakt slechter uit voor het wereldwijde klimaatprobleem." Door de "bestaande spelregels met een CO2-heffing en het Europese systeem van emissiehandel" wordt de industrie naar eigen zeggen al gestimuleerd om "alles te doen om onze klimaatplannen waar te maken".

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

8 minuten geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

35 minuten geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

1 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

2 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

5 uur geleden