Industrie richt met open brief aandacht op vergroeningsplannen
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie probeert met een open brief aandacht te krijgen voor de vergroeningsinitiatieven in de sector. In de brief, die verscheen in het AD, de Volkskrant en enkele onlinemedia, stellen de bedrijven al veel plannen te hebben en de uitstoot in 2030 met zeker 55 procent terug te gaan brengen. Maar de afschaffing van fossiele subsidies helpt daarbij niet, waarschuwt de industrie.
De ruim 300 bedrijven en brancheverenigingen, waaronder grote uitstoters als mestfabrikanten Yara Sluiskil en OCI, staalfabrikant Tata en olie- en gasconcern Shell, stellen dat de overgang naar groene energie te vergelijken is met de Deltawerken. Daarvoor werkt de industrie samen met de overheid aan nieuwe infrastructuur en vergunningen, stellen ze in de brief die ook door bedrijvenvereniging VNO-NCW is getekend. "Dat moet allemaal tegelijk, terwijl we ook gewoon door werken om iedereen te kunnen blijven beleveren."
Daarom is "stabiel overheidsbeleid" nodig, klinkt het in de open brief. Het afbouwen van voordelen zoals de fossiele subsidies "helpt Nederland daarbij niet". "Het zet groene investeringsplannen op losse schroeven én het pakt slechter uit voor het wereldwijde klimaatprobleem." Door de "bestaande spelregels met een CO2-heffing en het Europese systeem van emissiehandel" wordt de industrie naar eigen zeggen al gestimuleerd om "alles te doen om onze klimaatplannen waar te maken".
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
4 uur geleden