Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrie produceerde meer, maar toename wordt steeds kleiner

Industrie produceerde meer, maar toename wordt steeds kleiner

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in december opnieuw meer geproduceerd en ook kwamen er weer meer nieuwe orders binnen. De toenames worden wel steeds kleiner, meldt de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi). De inkoopprijzen voor grondstoffen en materialen, maar ook de prijzen die ondernemingen voor hun producten vragen nemen nog altijd fors toe. Ook hier ging de toename iets minder hard dan in de afgelopen maanden.

De bedrijvigheid in de industrie groeide afgelopen maand nog wel, maar minder dan in november. De inkoopmanagersindex van de Nevi, die de bedrijvigheid meet, noteerde in december een stand van 58,7 tegen 60,7 een maand eerder. Een stand van 50 of meer wijst op groei, alles daaronder duidt op krimp.

Volgens sectoreconoom industrie van ABN AMRO Albert Jan Swart hebben veel bedrijven materialen gehamsterd om zo tekorten en lange levertijden te kunnen omzeilen. Hij verwacht dat de lange levertijden nog wel even aanhouden. "Toeleveringsketens worden waarschijnlijk opnieuw ontregeld door de omikronvariant."

Ook de gestegen prijzen voor gas en elektriciteit kunnen ondernemers dwars zitten. "Bij veel ondernemers kan dit leiden tot hogere kosten."

Meer uit Financieel

Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

3 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

4 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

5 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

18 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

20 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

21 uur geleden