Industrie produceerde in augustus meer dan jaar eerder
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in augustus duidelijk meer geproduceerd dan in dezelfde maand een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De gemiddelde dagproductie lag 5,9 procent hoger. Daarbij tekent het statistiekbureau wel aan dat verschillende fabrieken waar auto's, bussen en vrachtwagens en onderdelen daarvoor worden gebouwd ,vorig jaar augustus een deel van de tijd stillagen vanwege chiptekorten.
Het is dan ook niet verwonderlijk dat de transportmiddelenbranche een van de deelsectoren was waar de stijging op jaarbasis het grootst was. Alleen de machinebouw groeide nog harder. Ook de productie van elektrische en elektronische apparaten lag flink hoger dan een jaar eerder. Daarentegen daalde de productie van rubber en kunststof en ook van chemische producten. Op die sector wegen de hoge olie- en gasprijzen zwaar.
Ondernemers in de industrie zijn voor de tweede maand op rij wel minder positief geworden. Vooral over hun orderpositie werden ze pessimistischer.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De aangepaste algemene voorwaarden voor variabele energiecontracten, die energieleveranciers sinds 1 januari kunnen gebruiken, zijn nog steeds onvoldoende duidelijk. Consumenten tasten hiermee nog steeds "volledig in het duister", vinden de Consumentenbond en Vereniging Eigen Huis.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De vrachttreinen van DB Cargo gaan weer rijden dankzij de lichte verbetering van de weersomstandigheden. Dat meldt een woordvoerder in een verklaring. Op woensdag kwam het goederentreinverkeer van DB Cargo van, naar en in Nederland nog vrijwel geheel tot stilstand door de zware sneeuwval en winterse omstandigheden.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in november meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,5 procent hoger dan in november 2024. In oktober gaven consumenten 0,9 procent meer uit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
13 uur geleden