Industrie produceerde in augustus meer dan jaar eerder
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in augustus duidelijk meer geproduceerd dan in dezelfde maand een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De gemiddelde dagproductie lag 5,9 procent hoger. Daarbij tekent het statistiekbureau wel aan dat verschillende fabrieken waar auto's, bussen en vrachtwagens en onderdelen daarvoor worden gebouwd ,vorig jaar augustus een deel van de tijd stillagen vanwege chiptekorten.
Het is dan ook niet verwonderlijk dat de transportmiddelenbranche een van de deelsectoren was waar de stijging op jaarbasis het grootst was. Alleen de machinebouw groeide nog harder. Ook de productie van elektrische en elektronische apparaten lag flink hoger dan een jaar eerder. Daarentegen daalde de productie van rubber en kunststof en ook van chemische producten. Op die sector wegen de hoge olie- en gasprijzen zwaar.
Ondernemers in de industrie zijn voor de tweede maand op rij wel minder positief geworden. Vooral over hun orderpositie werden ze pessimistischer.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
6 minuten geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.
2 uur geleden