
Industrie Noord-Holland op koers bij verminderen stikstofuitstoot
HAARLEM (ANP) - Tata Steel, Olam Cocoa en andere industriële bedrijven in Noord-Holland liggen op schema bij het verminderen van de stikstofuitstoot. De provincie Noord-Holland meldt dat de stikstofuitstoot van Noord-Hollandse industriële piekbelasters in 2030 naar verwachting met 45 procent is gedaald. Vorig jaar liet minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) weten dat de industrie de stikstofuitstoot in 2030 met zeker 38 procent moet hebben verminderd.
De provincie baseert zich op een onderzoek dat is uitgevoerd op verzoek van de deelnemers aan de Haven- en Industrietafel stikstof. Die bedrijven wilden graag weten hoe ver zij zijn bij het verminderen van de stikstofuitstoot. In de haven- en industrietafel zitten afgevaardigden van onder andere de havens van Amsterdam en Den Helder, Tata Steel, Schiphol, het ministerie van Economische Zaken en VNO-NCW.
"De uitkomst van dit onderzoek is hoopgevend", zegt gedeputeerde Esther Rommel (economie en industrie). "Er is echter werk aan de winkel om de stikstofuitstoot daadwerkelijk te verminderen. Dat betekent dat de industrie fors moet blijven investeren en dat wij, samen met het Rijk en de netbeheerders, moeten zorgen voor onder andere voldoende stroom."
De bijdrage van de Noord-Hollandse industrie aan de totale stikstofneerslag op Europees beschermde natuur in Noord-Holland ligt tussen de 1,6 en 5 procent. De meeste neerslag komt terecht in de natuurgebieden in de buurt van industrie in de regio IJmond en rond Zaanstad.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De regering in Duitsland wil het aantrekkelijker maken voor Duitse bedrijven om over te stappen op een volledig elektrische auto. Het ministerie van Financiën is daarom van plan de belastingregels te wijzigen, meldt dpa op basis van een wetsvoorstel dat het persbureau heeft ingezien.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elon Musk ontkent extensief drugsgebruik tijdens de verkiezingscampagne van Donald Trump vorig jaar. Hij reageert daarmee op een bericht van The New York Times, waarin werd beweerd dat Musk veelvuldig ketamine en andere soorten drugs zou gebruiken. "Voor de duidelijkheid, ik gebruik GEEN drugs! The New York Times liegt", schreef Musk in een bericht op X.
1 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.
16 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.
19 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.
20 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.
21 uur geleden