Industrie in eurozone voerde productie in november op
LUXEMBURG (ANP) - De industrie in de eurozone heeft in november duidelijk meer geproduceerd dan de maand ervoor. Daarmee werd de daling van oktober weer goedgemaakt, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat. Ten opzichte van november 2020 bracht de industrie minder producten voort. De productie lag op jaarbasis 1,5 procent lager.
Van vrijwel alle soorten producten werden er meer gemaakt. Alleen bij duurzame consumentengoederen, zoals huishoudelijke apparaten, consumentenelektronica en meubelen, daalde de productie licht (min 0,2 procent).
De grootste toename was er bij de niet-duurzame consumentengoederen, waar de productie met 3,2 procent steeg. Tot die categorie behoren zaken als cosmetica, schoonmaakmiddelen, kleding en voedsel. De productie van energie steeg met 1,2 procent.
De Ierse industrie kende de grootste productietoename op maandbasis, van 37,3 procent. Die volgt wel op een afname met 32,1 procent in oktober. De Nederlandse industrie produceerde 0,6 procent meer dan in oktober. Belgiƫ was een van de weinige landen waar de productie in november juist afnam in vergelijking met oktober. De daling bedroeg 4,4 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
2 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
2 uur geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
2 uur geleden