Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Industrie blijft voorzichtig met gasverbruik ondanks lagere prijs

Industrie blijft voorzichtig met gasverbruik ondanks lagere prijs

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Grote industriebedrijven voeren hun brandstofverbruik niet op, terwijl het ergste van de energiecrisis in Europa achter de rug is en de gasprijs flink is gedaald. De prijsschommelingen op de gasmarkt zijn echter nog altijd groter dan voor de energiecrisis. Belangrijke afnemers van gas, zoals staal- en chemicaliënproducenten, blijven daardoor terughoudend om hun bedrijven weer op volle kracht te laten draaien, zegt grondstoffenstrateeg Martijn Rats van Morgan Stanley.

"Het terugbrengen van de industriële activiteit vereist een zekere mate van vertrouwen dat de prijzen stabiel zullen blijven", aldus Rats. De sterke prijsschommelingen die volgden op bijvoorbeeld de gebeurtenissen in het Midden-Oosten maken het volgens hem voor bedrijven lastig om zich daar tegen in te dekken. "Het gaat niet om het absolute prijsniveau, maar om de verwachte volatiliteit op de markten", aldus Rats.

Ondanks dat de mate van activiteit in de Europese industriesector onlangs weer wat is toegenomen, is het gasverbruik nog steeds historisch laag. "Het is teleurstellend hoeveel de prijzen zijn gedaald en de vraag naar gas niet echt is teruggekeerd", aldus Rats.

De vraag naar gas wordt gedrukt door een aantal factoren, waaronder een toename van de opwekking van duurzame energie en een overwegend milde winter waardoor er minder gas nodig is voor verwarming. Ook zijn veel bedrijven en huishoudens door de hoge gasprijzen, die werden veroorzaakt door de Russische invasie in Oekraïne in 2022, op zoek gegaan naar alternatieven.

Meer uit Financieel

Signify snijdt opnieuw in kosten, 900 banen geraakt

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.

41 minuten geleden
Opnieuw daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in december opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,7 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In november daalden de prijzen met 0,4 procent.

1 uur geleden
Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
CBS: minder vacatures en meer werklozen in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is eind 2025 verder afgenomen. Het aantal openstaande vacatures nam in het vierde kwartaal af met 7000, terwijl het aantal werklozen juist toenam met 11.000. Daardoor zijn er inmiddels voor elke 100 werklozen 93 vacatures. Het totaal aantal banen nam in dezelfde periode nog wel licht toe, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

3 uur geleden
Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

4 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

9 uur geleden