Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indrukwekkende zege Djokovic bij entree in Laver Cup

Indrukwekkende zege Djokovic bij entree in Laver Cup

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft Team Europa weer aan de leiding gebracht in de Laver Cup. De Servische voormalige nummer 1 van de wereld had geen enkele moeite met de Amerikaan Frances Tiafoe, die uitkwam voor Team Wereld. Djokovic won in twee sets: 6-1 6-3. In de eerste set verloor hij geen enkel punt op zijn eigen opslag.

Djokovic speelde in Londen zijn eerste wedstrijd sinds Wimbledon, waar hij zijn 21e grandslamtitel veroverde door de Australiër Nick Kyrgios in de finale te verslaan. Djokovic kon dit jaar niet meedoen aan de Australian Open en de US Open, omdat hij uit principe niet is gevaccineerd tegen het coronavirus.

De Serviër won na zijn duel in enkelspel ook het dubbelspel aan de zijde van de Italiaan Matteo Berrettini. Het koppel won namens Team Europa in twee sets (7-5 6-2) van het duo Jack Sock/Alex de Minaur, dat Team Wereld vertegenwoordigde.

Federer toeschouwer

Team Europa van captain Björn Borg staat nu 8-4 voor. Eerder op de dag won Berrettini in het enkelspel van de Canadees Félix Auger-Aliassime (7-6 (11) 4-6 10-7). De Amerikaan Taylor Fritz pakte voor Team World van captain John McEnroe 2 punten door de Brit Cameron Norrie te verslaan: 6-1 4-6 10-8.

Roger Federer was aandachtig toeschouwer bij de partijen en moedigde ook zijn oude rivaal Djokovic aan. De Zwitser, 20 keer winnaar van een grandslamtoernooi, speelde vrijdag in de Laver Cup zijn allerlaatste tennispartij van zijn carrière aan de zijde van Rafael Nadal in het dubbelspel.

Meer uit Sport

Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

7 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

7 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

7 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

8 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

10 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

12 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

12 uur geleden