Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indrukwekkende Van der Poel boekt tiende crosszege op rij

Indrukwekkende Van der Poel boekt tiende crosszege op rij

ZONHOVEN (ANP) - Veldrijder Mathieu van der Poel heeft in de Kuil van Zonhoven op indrukwekkende wijze zijn tiende crosszege in tien wedstrijden geboekt. De 28-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck liet ook in het Belgische Limburg de concurrentie ver achter zich.

Van der Poel had op de streep een voorsprong van 20 seconden op landgenoot Joris Nieuwenhuis, die de Belg Laurens Sweeck voor bleef. De Nederlander Pim Ronhaar werd vierde.

Waar Van der Poel eerder dit seizoen regelmatig in de eerste ronde al afstand nam, pakte hij het in Zonhoven anders aan. De Nederlander schoof na de start meteen een aantal plaatsen op, maar bleef deze keer bij Nieuwenhuis en Sweeck. De drie hadden na de eerste ronde een klein gaatje te pakken, maar zagen onder anderen Ronhaar, Thibau Nys en klassementsleider Eli Iserbyt weer aansluiten.

Valpartij

Ronhaar dunde de groep even later weer uit. Iserbyt, die eerder in de week nog kampte met uitdrogingsverschijnselen door buikgriep, moest lossen en ook Nys kreeg het lastig. Van der Poel keek het nog even aan, maar besloot in de vierde ronde dat het genoeg was. Hij reed met een indrukwekkende versnelling iedereen uit het wiel en pakte binnen de kortste keren een geruststellende voorsprong.

Een kwartet renners bestaande uit Nieuwenhuis, Ronhaar, Sweeck en Toon Vandebosch reed de laatste ronden achter Van der Poel voor de tweede plaats. Vandebosch viel weg na een valpartij in de Kuil, waarna de twee Nederlanders van Baloise Trek Lions en Sweeck gezamenlijk doorreden. Ronhaar had het lastig in de laatste ronde, waarna Nieuwenhuis het sprintje won van Sweeck.

Reactie Van der Poel

"Ik ben erg blij met hoe deze periode is verlopen, maar ik ben ook wel blij dat ik nu weer naar Spanje ga om te trainen", zei Van der Poel na afloop in het flashinterview over zijn tien zeges. "Het was een zware race en het was vrij koud, dus ik heb het even aangekeken en wilde niet te veel energie verspillen. Nieuwenhuis reed bovendien een vrij stevig tempo."

Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) en Tom Pidcock (Ineos Grenadiers) waren niet aanwezig in Zonhoven. De Belg komt over twee weken alleen nog in actie in de wereldbekercross van Benidorm, terwijl de Brit zich ziek afmeldde voor de cross in Zonhoven.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

12 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

13 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden