Indrukwekkende Alaphilippe telde af tot de finish
LANDERNEAU (ANP) - Met een indrukwekkende krachtsinspanning veroverde Julian Alaphilippe zaterdag de eerste gele trui in de 108e Tour de France. De wereldkampioen deed dat met zijn specialiteit, een aanval bergop in de eerste etappe met finish in Landerneau. De slotklim van 3 kilometer was voor hem genoeg om alle concurrenten uit het wiel te rijden.
"Maar het was zwaar, ik ben gaan aftellen: nog een kilometer, nog 800 meter, nog 500 meter. Het voelt als een heel bijzondere overwinning", vertelde de 29-jarige Fransman van Deceuninck - Quick-Step.
"Dit was een scenario dat ik van tevoren al had gevisualiseerd. Het is een supergevoel om zo te winnen. Met dank ook aan de ploeg, die geweldig werk heeft geleverd", vertelde Alaphilippe, die een speciaal dankwoord had voor zijn Belgische ploeggenoot Dries Devenyns. "We hebben eerst de sprinters geëlimineerd. Daarna kwam Dries op kop om het tempo verder te verhogen. Ik kwam ruim 2 kilometer voor de streep op kop en had meteen een gat. Dat was eigenlijk niet voorzien, maar toen moest ik door. Het was echt aftellen. Dit is een geweldige ervaring."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
13 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
13 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
13 uur geleden