Indrukwekkende Alaphilippe telde af tot de finish
LANDERNEAU (ANP) - Met een indrukwekkende krachtsinspanning veroverde Julian Alaphilippe zaterdag de eerste gele trui in de 108e Tour de France. De wereldkampioen deed dat met zijn specialiteit, een aanval bergop in de eerste etappe met finish in Landerneau. De slotklim van 3 kilometer was voor hem genoeg om alle concurrenten uit het wiel te rijden.
"Maar het was zwaar, ik ben gaan aftellen: nog een kilometer, nog 800 meter, nog 500 meter. Het voelt als een heel bijzondere overwinning", vertelde de 29-jarige Fransman van Deceuninck - Quick-Step.
"Dit was een scenario dat ik van tevoren al had gevisualiseerd. Het is een supergevoel om zo te winnen. Met dank ook aan de ploeg, die geweldig werk heeft geleverd", vertelde Alaphilippe, die een speciaal dankwoord had voor zijn Belgische ploeggenoot Dries Devenyns. "We hebben eerst de sprinters geëlimineerd. Daarna kwam Dries op kop om het tempo verder te verhogen. Ik kwam ruim 2 kilometer voor de streep op kop en had meteen een gat. Dat was eigenlijk niet voorzien, maar toen moest ik door. Het was echt aftellen. Dit is een geweldige ervaring."
Meer uit Sport
AURILLAC (ANP) - De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin (36) is dinsdag niet van start gegaan in de tiende etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn ploeg Tudor op sociale media. Trentin heeft 's nachts koorts gekregen en is daardoor niet in staat om de Tour te vervolgen, schrijft zijn ploeg.
8 minuten geledenZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.
1 dag geledenARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
1 dag geledenWEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
1 dag geleden