Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indrukwekkend eerbetoon aan shorttrackster Van Ruijven bij Thialf

Indrukwekkend eerbetoon aan shorttrackster Van Ruijven bij Thialf

HEERENVEEN (ANP) - In en rond Thialf in Heerenveen is woensdagavond afscheid genomen van Lara van Ruijven. Tussen de 800 en 1000 mensen brachten een laatste eerbetoon aan de Nederlandse shorttrackster, die eerder deze maand op 27-jarige leeftijd overleed.

In het stadion reed de rouwauto met Van Ruijven een laatste rondje door het schaatsstadion waar ze tien jaar lang haar sport beoefende. De shorttrackers en begeleiders namen daar afscheid van haar. Ze droegen allemaal een wit shirt met een panterhartje op de borst. De hashtag #panterhart was na het overlijden van Van Ruijven trending op Twitter, daarmee verwijzend naar haar manier van shorttracken, klaar om toe te slaan als een panter.

In Thialf was alleen plaats voor de familie van Van Ruijven en de shorttrackers. Andere aanwezigen vormden buiten een erehaag en legden bloemen op de rouwauto. Ook veel langebaanschaatsers, onder wie Ireen Wüst en Kjeld Nuis, waren in Heerenveen aanwezig. Toen de rouwauto na de ereronde Thialf verliet en de parkeerplaats afreed, klonk luid applaus, meldt een woordvoerder van schaatsbond KNSB.

Van Ruijven overleed op 10 juli aan de gevolgen van een auto-immuunreactie, die tot ernstige complicaties leidde. De Westlandse maakte jarenlang deel uit van de nationale shorttrackselectie van bondscoach Jeroen Otter. Met de relayploeg won ze onder meer vijf Europese titels en olympisch brons in 2018. Een jaar later werd ze de eerste Nederlandse shorttrackster die een individuele wereldtitel behaalde, op de 500 meter.

Meer uit Sport

Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

1 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

2 uur geleden
Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

18 uur geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

20 uur geleden
Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

23 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

1 dag geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

1 dag geleden