
Indringers Congresgebouw worden teruggedreven, 'gebouw veilig'
WASHINGTON (ANP/RTR) - De politie is begonnen met het terugdringen van de menigte die het Congresgebouw was binnengedrongen. Een linie dringt de menigte weg van de trappen van het gebouw waar de Senaat en het Huis van Afgevaardigden doorgaans vergaderen.
Volgens het hoofd van de beveiliging van het Huis van Afgevaardigden, de Sergeant at Arms, is het gebouw inmiddels weer veilig. Het is niet bekend of er nog aanhangers van de aanstaande ex-president Donald Trump in het gebouw zijn. Meerdere mensen zijn gearresteerd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft opnieuw lichamen in ontvangst genomen die volgens Hamas van overleden gijzelaars zijn. Hulporganisatie Rode Kruis haalde de stoffelijke resten op in de Gazastrook. Als wordt bevestigd dat de twee lichamen inderdaad van Israëlische gijzelaars zijn, moet Hamas hierna nog dertien lichamen overdragen.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist ongeveer 230 miljoen dollar (198 miljoen euro) van het ministerie van Justitie. Trump betoogt dat hij recht heeft op een schadevergoeding nadat hij voor zijn tweede ambtstermijn te maken had gekregen met strafrechtelijke onderzoeken, schrijft de krant The New York Times. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
24 minuten geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Europese landen werken met Oekraïne aan een vredesplan met twaalf punten om de oorlog met Rusland te beëindigen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
1 uur geledenBOGOTA (ANP/BLOOMBERG) - Een Colombiaanse rechtbank heeft de veroordeling van oud-president Álvaro Uribe teruggedraaid. Hij was door een lagere rechtbank veroordeeld tot twaalf jaar huisarrest voor beïnvloeding van getuigen en het hinderen van de rechtsgang.
2 uur geledenERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn veiligheidsadviseur ontslagen. Volgens een statement van Tzachi Hanegbi liet Netanyahu aan hem weten een nieuw hoofd van de Nationale Veiligheidsraad aan te stellen. "Ik heb de premier bedankt voor het voorrecht een partner te mogen zijn in het vormgeven van het Israëlische buitenland- en veiligheidsbeleid in uitdagende jaren", schrijft Hanegbi.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De juwelen die gestolen werden uit het Louvre in Parijs waren zo'n 88 miljoen euro waard, heeft openbaar aanklager Laure Beccuau gezegd in een interview met RTL. Toch was de historische waarde volgens haar veel groter dan de economische waarde.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Israël het multinationale centrum bezocht waar de uitvoering van het vredesplan voor de Gazastrook wordt gecoördineerd. Hij zei naderhand in een persmoment dat de uitvoering van het initiatief van president Donald Trump beter gaat dan verwacht, maar waarschuwde ook dat er nog veel werk verricht moet worden. "Dit gaat heel erg lang duren."
4 uur geleden