Indringer ministeries glipte mee naar binnen met medewerker
DEN HAAG (ANP) - De persoon die donderdagmiddag in Den Haag ongeoorloofd een gebouw binnenliep waarin twee ministeries zijn gevestigd, deed dat door met een medewerker mee naar binnen te glippen. De politie meldt dat het gaat om een man die kort daarvoor vroegtijdig was weggelopen bij een zitting in de Haagse rechtbank, in het nabijgelegen Paleis van Justitie.
Omdat de beveiliging dacht dat de man mogelijk een gevaar vormde, werd het ontruimingsalarm van het pand geactiveerd en werden medewerkers van de daar gevestigde ministeries van Economische Zaken en Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur geëvacueerd. Inmiddels is het gebouw weer vrijgegeven. Op camerabeelden is gezien dat de man het pand ook weer verlaten heeft.
Volgens de politie was de man uit het Paleis van Justitie weggelopen voordat de rechter uitspraak had gedaan. Hij was in de rechtbank aanwezig met een advocaat.
Woninginbraak
Toen de man was weggelopen, werd hij gevolgd door de parketpolitie, die bij rechtszittingen aanwezig is voor de veiligheid. Waarom hij op weg naar de ministeries, zo'n vijf minuten lopen, niet is tegengehouden, kan een woordvoerster van de politie niet zeggen. De man zat in ieder geval niet vast, benadrukt zij, en mocht dus in principe op straat zijn. De medewerkers van de parketpolitie hebben hem volgens haar niet kunnen spreken voordat hij het pand van de ministeries binnenging.
Een woordvoerder van de rechtbank Den Haag laat weten dat de man bij de politierechter terechtstond voor een woninginbraak. Hij was verplicht bij de zitting aanwezig te zijn, maar schond die voorwaarde door weg te rennen voordat de rechter uitspraak had gedaan. Daarom gingen de medewerkers van de parketpolitie achter hem aan.
Lokaalvredebreuk
De politierechter heeft nadat de verdachte weg was gelopen alsnog uitspraak gedaan in de zaak, hoewel de man daar dus niet bij was, zegt de woordvoerder van de rechtbank. De man is vrijgesproken.
Mogelijk wordt tegen hem nog een proces-verbaal opgemaakt voor lokaalvredebreuk, oftewel het zonder toestemming binnendringen van een besloten gebouw. Hij is niet aangehouden, laat de woordvoerster van de politie weten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.
10 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.
1 uur geledenASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.
1 uur geleden