Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indringer ministeries glipte mee naar binnen met medewerker

Indringer ministeries glipte mee naar binnen met medewerker

DEN HAAG (ANP) - De persoon die donderdagmiddag in Den Haag ongeoorloofd een gebouw binnenliep waarin twee ministeries zijn gevestigd, deed dat door met een medewerker mee naar binnen te glippen. De politie meldt dat het gaat om een man die kort daarvoor vroegtijdig was weggelopen bij een zitting in de Haagse rechtbank, in het nabijgelegen Paleis van Justitie.

Omdat de beveiliging dacht dat de man mogelijk een gevaar vormde, werd het ontruimingsalarm van het pand geactiveerd en werden medewerkers van de daar gevestigde ministeries van Economische Zaken en Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur geëvacueerd. Inmiddels is het gebouw weer vrijgegeven. Op camerabeelden is gezien dat de man het pand ook weer verlaten heeft.

Volgens de politie was de man uit het Paleis van Justitie weggelopen voordat de rechter uitspraak had gedaan. Hij was in de rechtbank aanwezig met een advocaat.

Woninginbraak

Toen de man was weggelopen, werd hij gevolgd door de parketpolitie, die bij rechtszittingen aanwezig is voor de veiligheid. Waarom hij op weg naar de ministeries, zo'n vijf minuten lopen, niet is tegengehouden, kan een woordvoerster van de politie niet zeggen. De man zat in ieder geval niet vast, benadrukt zij, en mocht dus in principe op straat zijn. De medewerkers van de parketpolitie hebben hem volgens haar niet kunnen spreken voordat hij het pand van de ministeries binnenging.

Een woordvoerder van de rechtbank Den Haag laat weten dat de man bij de politierechter terechtstond voor een woninginbraak. Hij was verplicht bij de zitting aanwezig te zijn, maar schond die voorwaarde door weg te rennen voordat de rechter uitspraak had gedaan. Daarom gingen de medewerkers van de parketpolitie achter hem aan.

Lokaalvredebreuk

De politierechter heeft nadat de verdachte weg was gelopen alsnog uitspraak gedaan in de zaak, hoewel de man daar dus niet bij was, zegt de woordvoerder van de rechtbank. De man is vrijgesproken.

Mogelijk wordt tegen hem nog een proces-verbaal opgemaakt voor lokaalvredebreuk, oftewel het zonder toestemming binnendringen van een besloten gebouw. Hij is niet aangehouden, laat de woordvoerster van de politie weten.

Meer uit Binnenland

Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

27 minuten geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

30 minuten geleden
Helikoptervluchten vanaf Gilze-Rijen gaan door op Bevrijdingsdag

GILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.

33 minuten geleden
Halsema vraagt aandacht voor vrouwen in oorlogstijd

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft op 4 mei aandacht gevraagd voor de rol van vrouwen in tijden van oorlog. "In een oorlog staan vrouwen nooit aan de zijlijn. Zij staan vooraan, aan het front", zei ze in een toespraak voorafgaand aan een stille tocht van het Museumplein naar de Dam. "Als soldaat, als arts, als journalist, als moeder, als verdedigers van vrijheid in de breedste zin van het woord. En in Nederland waren vrouwen vaak de spil van het verzet."

2 uur geleden
Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

5 uur geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

6 uur geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

6 uur geleden