Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indringer ministeries glipte mee naar binnen met medewerker

Indringer ministeries glipte mee naar binnen met medewerker

DEN HAAG (ANP) - De persoon die donderdagmiddag in Den Haag ongeoorloofd een gebouw binnenliep waarin twee ministeries zijn gevestigd, deed dat door met een medewerker mee naar binnen te glippen. De politie meldt dat het gaat om een man die kort daarvoor vroegtijdig was weggelopen bij een zitting in de Haagse rechtbank, in het nabijgelegen Paleis van Justitie.

Omdat de beveiliging dacht dat de man mogelijk een gevaar vormde, werd het ontruimingsalarm van het pand geactiveerd en werden medewerkers van de daar gevestigde ministeries van Economische Zaken en Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur geëvacueerd. Inmiddels is het gebouw weer vrijgegeven. Op camerabeelden is gezien dat de man het pand ook weer verlaten heeft.

Volgens de politie was de man uit het Paleis van Justitie weggelopen voordat de rechter uitspraak had gedaan. Hij was in de rechtbank aanwezig met een advocaat.

Woninginbraak

Toen de man was weggelopen, werd hij gevolgd door de parketpolitie, die bij rechtszittingen aanwezig is voor de veiligheid. Waarom hij op weg naar de ministeries, zo'n vijf minuten lopen, niet is tegengehouden, kan een woordvoerster van de politie niet zeggen. De man zat in ieder geval niet vast, benadrukt zij, en mocht dus in principe op straat zijn. De medewerkers van de parketpolitie hebben hem volgens haar niet kunnen spreken voordat hij het pand van de ministeries binnenging.

Een woordvoerder van de rechtbank Den Haag laat weten dat de man bij de politierechter terechtstond voor een woninginbraak. Hij was verplicht bij de zitting aanwezig te zijn, maar schond die voorwaarde door weg te rennen voordat de rechter uitspraak had gedaan. Daarom gingen de medewerkers van de parketpolitie achter hem aan.

Lokaalvredebreuk

De politierechter heeft nadat de verdachte weg was gelopen alsnog uitspraak gedaan in de zaak, hoewel de man daar dus niet bij was, zegt de woordvoerder van de rechtbank. De man is vrijgesproken.

Mogelijk wordt tegen hem nog een proces-verbaal opgemaakt voor lokaalvredebreuk, oftewel het zonder toestemming binnendringen van een besloten gebouw. Hij is niet aangehouden, laat de woordvoerster van de politie weten.

Meer uit Binnenland

22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

5 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

8 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

10 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

11 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

11 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

14 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

14 uur geleden