Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indringer ministeries glipte mee naar binnen met medewerker

Indringer ministeries glipte mee naar binnen met medewerker

DEN HAAG (ANP) - De persoon die donderdagmiddag in Den Haag ongeoorloofd een gebouw binnenliep waarin twee ministeries zijn gevestigd, deed dat door met een medewerker mee naar binnen te glippen. De politie meldt dat het gaat om een man die kort daarvoor vroegtijdig was weggelopen bij een zitting in de Haagse rechtbank, in het nabijgelegen Paleis van Justitie.

Omdat de beveiliging dacht dat de man mogelijk een gevaar vormde, werd het ontruimingsalarm van het pand geactiveerd en werden medewerkers van de daar gevestigde ministeries van Economische Zaken en Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur geƫvacueerd. Inmiddels is het gebouw weer vrijgegeven. Op camerabeelden is gezien dat de man het pand ook weer verlaten heeft.

Volgens de politie was de man uit het Paleis van Justitie weggelopen voordat de rechter uitspraak had gedaan. Hij was in de rechtbank aanwezig met een advocaat.

Woninginbraak

Toen de man was weggelopen, werd hij gevolgd door de parketpolitie, die bij rechtszittingen aanwezig is voor de veiligheid. Waarom hij op weg naar de ministeries, zo'n vijf minuten lopen, niet is tegengehouden, kan een woordvoerster van de politie niet zeggen. De man zat in ieder geval niet vast, benadrukt zij, en mocht dus in principe op straat zijn. De medewerkers van de parketpolitie hebben hem volgens haar niet kunnen spreken voordat hij het pand van de ministeries binnenging.

Een woordvoerder van de rechtbank Den Haag laat weten dat de man bij de politierechter terechtstond voor een woninginbraak. Hij was verplicht bij de zitting aanwezig te zijn, maar schond die voorwaarde door weg te rennen voordat de rechter uitspraak had gedaan. Daarom gingen de medewerkers van de parketpolitie achter hem aan.

Lokaalvredebreuk

De politierechter heeft nadat de verdachte weg was gelopen alsnog uitspraak gedaan in de zaak, hoewel de man daar dus niet bij was, zegt de woordvoerder van de rechtbank. De man is vrijgesproken.

Mogelijk wordt tegen hem nog een proces-verbaal opgemaakt voor lokaalvredebreuk, oftewel het zonder toestemming binnendringen van een besloten gebouw. Hij is niet aangehouden, laat de woordvoerster van de politie weten.

Meer uit Binnenland

Groen gas gaat huishouden circa 15 euro per jaar extra kosten

DEN HAAG (ANP) - De verplichte bijmenging van groen gas gaat huishoudens naar schatting 15 euro per jaar extra kosten op hun energierekening. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De D66-bewindsvrouw heeft het langverwachte wetsvoorstel voor de bijmengverplichting naar de Tweede Kamer gestuurd.

8 minuten geleden
Politie ziet enorme stijging aantal plofkraken

DEN HAAG (ANP) - Het aantal plofkraken in Nederland is volgens de politie aanzienlijk gestegen: van vier in 2025 naar vijftien in 2026. Daarbij is geteld tot 14 mei. In 2024 waren er negen gevallen, in 2023 acht.

16 minuten geleden
Rode Kruis zet vijf tenten tegen zon neer voor azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat vijf tenten neerzetten voor het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om onder te slapen, zegt een woordvoerder. "Het gaat om open tenten." Naar verwachting worden de tenten rond 14.00 uur geplaatst.

32 minuten geleden
Ex-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van ontucht

ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.

1 uur geleden
Man in rolstoel die overleed slachtoffer aanzuiging trein

AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.

1 uur geleden
Twee mannen opgepakt om servers achter Russische cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.

2 uur geleden
Rode Kruis: hitte voor wachtende asielzoekers Ter Apel zorgelijk

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.

2 uur geleden