Indonesische legerleiding bevestigt vondst wrak van onderzeeër
JAKARTA (ANP/AFP/DPA) - De vermiste Indonesische onderzeeër is gevonden, bevestigt de legerleiding van het Zuidoost-Aziatische land. De 53 bemanningsleden zijn overleden, maakte maarschalk Hadi Tjahjanto tevens bekend. Eerder werd al duidelijk dat het vaartuig was gezonken.
De duikboot KRI Nanggala-402 verdween woensdag tijdens een oefening op zo'n 95 kilometer van de kust van Bali. De onderzeeër werd in de dagen daarna gelokaliseerd, maar er was nog enige twijfel over of het daadwerkelijk om het bewuste vaartuig ging.
De 60 meter lange onderzeeër van Duitse makelij werd zondag op een diepte van ruim 800 meter gevonden met behulp van een duikrobot. Het wrak bleek in drie stukken te zijn gebroken. "Met dit authentieke bewijs, kunnen we bevestigen dat de KRI Nangala-402 is gezonken en dat alle 53 matrozen zijn omgekomen", zei maarschalk Tjahjanto zondag in een persconferentie.
Doordat er eerder al wrakstukken en spullen uit de onderzeeër waren aangetroffen, was al duidelijk dat de onderzeeër in ernstige problemen was geraakt. Daarnaast was er geen kans meer op overlevenden omdat de voorraad zuurstof aan boord zaterdagochtend op was.
De Indonesische president Joko Widodo bracht voor de aankondiging van de legerleiding zijn condoleances over aan de nabestaanden van de bemanning. "Alle Indonesiërs uiten ons diepe verdriet over deze tragedie, vooral tegenover de families van de bemanning", liet de president weten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
36 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
8 uur geleden