Indonesische economie krimpt voor het eerst in twee decennia
JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - De Indonesische economie is in het tweede kwartaal gekrompen. Maatregelen om de uitbraak van het coronavirus in te dammen eisten hun tol van de grootste economie van Zuidoost-Azië. Het is de eerste economische neergang in het land sinds de Aziatische financiële crisis meer dan twee decennia geleden.
Het bruto binnenlands product (bbp) daalde in de meetperiode met 5,3 procent ten opzichte van een jaar geleden, zo bleek uit gegevens van het nationale statistiekbureau. President Joko Widodo heeft gezegd dat de economie tekenen van herstel vertoont na de inzinking in het tweede kwartaal, waarbij onder meer de consumptie van huishoudens en de koopkracht in plattelandsgebieden zich herstelden. De virusuitbraak van het land, de ergste in de regio, vertoont echter geen tekenen van afname.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme oliedienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en werd opnieuw iets positiever over het resultaat dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties en een toenemende activiteit in de belangrijkste markten van het bedrijf.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond De Unie is "geschrokken" van het nieuwe banenverlies bij ASN Bank. Het financiële concern kondigde donderdagochtend aan nog eens 850 tot 950 arbeidsplaatsen te schrappen. Dat komt bovenop het verlies van 731 banen eerder door een grote transformatie van ASN Bank, voorheen de Volksbank.
1 uur geledenZWAAGDIJK (ANP) - Discountwinkelketen Action heeft in het derde kwartaal zijn groei in Europa voortgezet met de opening van de eerste winkels in Roemenië. Volgens het bedrijf zijn in de eerste negen maanden van dit jaar in totaal 221 winkels toegevoegd aan het netwerk, dat daarmee groeide tot 3139 winkels in veertien Europese landen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Siemens heeft in het afgelopen gebroken boekjaar opnieuw een recordwinst behaald. Het Duitse industrieconcern profiteerde onder meer van de verkoopopbrengst van het onderdeel Innomotics, dat zware elektromotoren voor schepen en mijnbouwapparatuur maakt. Die verkoop was onderdeel van de strategie van Siemens om te stoppen met de productie van zware machines en zich te richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank schrapt nog eens honderden banen als onderdeel van een grote transformatie van het bedrijf, dat voorheen bekendstond als de Volksbank. Eerder vielen er al 731 arbeidsplaatsen weg en moesten honderden kantoren van dochtermerken SNS en RegioBank sluiten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) hebben Booking.com voor de rechter gedaagd. De organisaties zijn eind juni een claimprocedure gestart. Gesprekken met de hotelboekingssite hebben volgens de organisaties onvoldoende opgeleverd, waardoor ze nu naar de rechter stappen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Allianz, ABP, PfZW en PME doen te weinig om het dierenwelzijn bij vleesbedrijven te verbeteren, blijkt uit onderzoek van de Eerlijke Geldwijzer, uitgevoerd door Profundo. De financiële instellingen beleggen gezamenlijk voor 453 miljoen dollar (ruim 390 miljoen euro) in vleesbedrijven die in verband worden gebracht met ernstige misstanden op het gebied van dierenwelzijn.
3 uur geleden