Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indonesische defensieminister aan kop bij presidentsverkiezingen

Indonesische defensieminister aan kop bij presidentsverkiezingen

JAKARTA (ANP/RTR) - De Indonesische minister van Defensie Prabowo Subianto gaat aan kop bij de presidentsverkiezingen. Volgens de voorlopige uitslagen heeft hij 60 procent van de stemmen gekregen, genoeg om in de eerste ronde tot winnaar te worden uitgeroepen. Tegenkandidaat Ganjar Pranowo zegt signalen te hebben ontvangen dat er sprake zou zijn van een "enorme fraude".

Prabowo wordt bij winst de opvolger van de populaire president Joko Widodo, beter bekend als Jokowi. Hij had zijn maximale termijn erop zitten en mocht niet meedoen aan de verkiezingen. De twee waren jarenlang rivalen, maar inmiddels heeft Jokowi stilzwijgend zijn steun aan Prabowo gegeven. Jokowi's zoon Gibran Rakabuming Raka is zelfs de running mate (vicepresidentskandidaat) van Prabowo.

Prabowo ging al aan kop in de peilingen en was favoriet. Zijn tegenstanders Anies Baswedan en Ganjar Pranowo kregen volgens de voorlopige uitslagen respectievelijk 22,4 en 17,6 procent. Prabowo heeft zeker 50 procent nodig om woensdag meteen te winnen en moet in de helft van de provincies ten minste 20 procent van de stemmen hebben gekregen. Daarvoor lijkt Prabowo op schema te liggen.

De 72-jarige defensieminister is geliefd onder jongeren, maar is ook omstreden. Hij diende als generaal onder het regime van Soeharto en wordt in verband gebracht met mensenrechtenschendingen in die tijd. Hij werd ontslagen uit het leger en mocht lange tijd de Verenigde Staten niet in. Activisten spraken zich in 2019 fel uit tegen zijn benoeming als minister.

Meer uit Buitenland

Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

33 minuten geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

3 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.

5 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

8 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

8 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

9 uur geleden
FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

10 uur geleden