Indonesische defensieminister aan kop bij presidentsverkiezingen
JAKARTA (ANP/RTR) - De Indonesische minister van Defensie Prabowo Subianto gaat aan kop bij de presidentsverkiezingen. Volgens de voorlopige uitslagen heeft hij 60 procent van de stemmen gekregen, genoeg om in de eerste ronde tot winnaar te worden uitgeroepen. Tegenkandidaat Ganjar Pranowo zegt signalen te hebben ontvangen dat er sprake zou zijn van een "enorme fraude".
Prabowo wordt bij winst de opvolger van de populaire president Joko Widodo, beter bekend als Jokowi. Hij had zijn maximale termijn erop zitten en mocht niet meedoen aan de verkiezingen. De twee waren jarenlang rivalen, maar inmiddels heeft Jokowi stilzwijgend zijn steun aan Prabowo gegeven. Jokowi's zoon Gibran Rakabuming Raka is zelfs de running mate (vicepresidentskandidaat) van Prabowo.
Prabowo ging al aan kop in de peilingen en was favoriet. Zijn tegenstanders Anies Baswedan en Ganjar Pranowo kregen volgens de voorlopige uitslagen respectievelijk 22,4 en 17,6 procent. Prabowo heeft zeker 50 procent nodig om woensdag meteen te winnen en moet in de helft van de provincies ten minste 20 procent van de stemmen hebben gekregen. Daarvoor lijkt Prabowo op schema te liggen.
De 72-jarige defensieminister is geliefd onder jongeren, maar is ook omstreden. Hij diende als generaal onder het regime van Soeharto en wordt in verband gebracht met mensenrechtenschendingen in die tijd. Hij werd ontslagen uit het leger en mocht lange tijd de Verenigde Staten niet in. Activisten spraken zich in 2019 fel uit tegen zijn benoeming als minister.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
4 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
6 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
7 uur geleden