Indonesische defensieminister aan kop bij presidentsverkiezingen
JAKARTA (ANP/RTR) - De Indonesische minister van Defensie Prabowo Subianto gaat aan kop bij de presidentsverkiezingen. Volgens de voorlopige uitslagen heeft hij 60 procent van de stemmen gekregen, genoeg om in de eerste ronde tot winnaar te worden uitgeroepen. Tegenkandidaat Ganjar Pranowo zegt signalen te hebben ontvangen dat er sprake zou zijn van een "enorme fraude".
Prabowo wordt bij winst de opvolger van de populaire president Joko Widodo, beter bekend als Jokowi. Hij had zijn maximale termijn erop zitten en mocht niet meedoen aan de verkiezingen. De twee waren jarenlang rivalen, maar inmiddels heeft Jokowi stilzwijgend zijn steun aan Prabowo gegeven. Jokowi's zoon Gibran Rakabuming Raka is zelfs de running mate (vicepresidentskandidaat) van Prabowo.
Prabowo ging al aan kop in de peilingen en was favoriet. Zijn tegenstanders Anies Baswedan en Ganjar Pranowo kregen volgens de voorlopige uitslagen respectievelijk 22,4 en 17,6 procent. Prabowo heeft zeker 50 procent nodig om woensdag meteen te winnen en moet in de helft van de provincies ten minste 20 procent van de stemmen hebben gekregen. Daarvoor lijkt Prabowo op schema te liggen.
De 72-jarige defensieminister is geliefd onder jongeren, maar is ook omstreden. Hij diende als generaal onder het regime van Soeharto en wordt in verband gebracht met mensenrechtenschendingen in die tijd. Hij werd ontslagen uit het leger en mocht lange tijd de Verenigde Staten niet in. Activisten spraken zich in 2019 fel uit tegen zijn benoeming als minister.
Meer uit Buitenland
ADAMUZ (ANP) - Sinds de dodelijke treinbotsing zondag in Zuid-Spanje zijn uit de wrakstukken van de treinen 43 doden geborgen. Op twee lichamen na zijn alle stoffelijke resten geïdentificeerd, aldus de autoriteiten.
11 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bevestigd dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump woensdag zal ontmoeten in Davos. In zijn toespraak op het World Economic Forum (WEF) dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, zei Trump al Zelensky woensdag te ontmoeten.
22 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement laakt het gebruik van "economische intimidatie tegen Denemarken en andere EU-lidstaten" door de Amerikaanse president Donald Trump. Ook veroordeelt het de extra importheffingen die Trump oplegt aan EU-landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat staat in een gezamenlijke verklaring die het Europees Parlement woensdag heeft aangenomen.
38 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil "onmiddellijk onderhandelen" met Denemarken over de aankoop van Groenland. "Daar is niks mis mee", zei hij op het World Economic Forum in Davos.
52 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in Davos gezegd geen geweld te gebruiken om Groenland in te lijven. Hij wil het eiland, dat bij Denemarken hoort, bij de Verenigde Staten voegen en wilde eerder niet uitsluiten dat hij daarvoor militaire middelen zou inzetten.
55 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
3 uur geleden