Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indonesische defensieminister aan kop bij presidentsverkiezingen

Indonesische defensieminister aan kop bij presidentsverkiezingen

JAKARTA (ANP/RTR) - De Indonesische minister van Defensie Prabowo Subianto gaat aan kop bij de presidentsverkiezingen. Volgens de voorlopige uitslagen heeft hij 60 procent van de stemmen gekregen, genoeg om in de eerste ronde tot winnaar te worden uitgeroepen. Tegenkandidaat Ganjar Pranowo zegt signalen te hebben ontvangen dat er sprake zou zijn van een "enorme fraude".

Prabowo wordt bij winst de opvolger van de populaire president Joko Widodo, beter bekend als Jokowi. Hij had zijn maximale termijn erop zitten en mocht niet meedoen aan de verkiezingen. De twee waren jarenlang rivalen, maar inmiddels heeft Jokowi stilzwijgend zijn steun aan Prabowo gegeven. Jokowi's zoon Gibran Rakabuming Raka is zelfs de running mate (vicepresidentskandidaat) van Prabowo.

Prabowo ging al aan kop in de peilingen en was favoriet. Zijn tegenstanders Anies Baswedan en Ganjar Pranowo kregen volgens de voorlopige uitslagen respectievelijk 22,4 en 17,6 procent. Prabowo heeft zeker 50 procent nodig om woensdag meteen te winnen en moet in de helft van de provincies ten minste 20 procent van de stemmen hebben gekregen. Daarvoor lijkt Prabowo op schema te liggen.

De 72-jarige defensieminister is geliefd onder jongeren, maar is ook omstreden. Hij diende als generaal onder het regime van Soeharto en wordt in verband gebracht met mensenrechtenschendingen in die tijd. Hij werd ontslagen uit het leger en mocht lange tijd de Verenigde Staten niet in. Activisten spraken zich in 2019 fel uit tegen zijn benoeming als minister.

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

3 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

4 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

6 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

6 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

8 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

8 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

9 uur geleden