Indonesiërs kunnen coronaboete ontlopen met minuut in grafkist
JAKARTA (ANP/DPA) - Mensen die in de Indonesische hoofdstad worden betrapt zonder mondkapje, kunnen als straf ongeveer een minuut in een doodskist gaan liggen. De autoriteiten in Oost-Jakarta bedachten de ongebruikelijke maatregel omdat ze mensen willen dwingen goed na te denken over de gevolgen van hun daden.
"Dit is wat er gaat gebeuren als je besmet raakt met Covid-19", kreeg een overtreder te horen terwijl hij plaatsnam in de open kist. Beelden van dat voorval gingen viral op internet. Overtreders zijn niet verplicht om in de kist te gaan liggen, maar ze kunnen er wel een boete of taakstraf mee ontlopen.
Het is niet de eerste keer dat de autoriteiten in Jakarta doodskisten gebruiken om mensen aan te sporen zich aan de coronaregels te houden. Ze plaatsten eerder ook al kisten in de stad die waren voorzien van een bordje met de laatste coronacijfers. In het land zijn ruim 180.000 besmettingen en 7600 sterfgevallen vastgesteld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
20 minuten geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
59 minuten geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
1 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
7 uur geleden