Indonesiërs kunnen coronaboete ontlopen met minuut in grafkist
JAKARTA (ANP/DPA) - Mensen die in de Indonesische hoofdstad worden betrapt zonder mondkapje, kunnen als straf ongeveer een minuut in een doodskist gaan liggen. De autoriteiten in Oost-Jakarta bedachten de ongebruikelijke maatregel omdat ze mensen willen dwingen goed na te denken over de gevolgen van hun daden.
"Dit is wat er gaat gebeuren als je besmet raakt met Covid-19", kreeg een overtreder te horen terwijl hij plaatsnam in de open kist. Beelden van dat voorval gingen viral op internet. Overtreders zijn niet verplicht om in de kist te gaan liggen, maar ze kunnen er wel een boete of taakstraf mee ontlopen.
Het is niet de eerste keer dat de autoriteiten in Jakarta doodskisten gebruiken om mensen aan te sporen zich aan de coronaregels te houden. Ze plaatsten eerder ook al kisten in de stad die waren voorzien van een bordje met de laatste coronacijfers. In het land zijn ruim 180.000 besmettingen en 7600 sterfgevallen vastgesteld.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja hebben zondag een eerder overeengekomen wapenstilstand officieel bekrachtigd. De Cambodjaanse premier Hun Manet en zijn Thaise ambtgenoot Anutin Charnvirakul ondertekenden de overeenkomst in Kuala Lumpur, in het bijzijn van de Amerikaanse president Donald Trump en de Maleisische premier Anwar Ibrahim.
12 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Bij een Russische luchtaanval op Kyiv zijn drie doden gevallen. Ook raakten 29 mensen gewond, onder wie zes kinderen. Dat heeft burgemeester Vitali Klitsjko gemeld op Telegram.
15 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP) - Oost-Timor is toegelaten tot ASEAN, het samenwerkingsverband van Zuidoost-Aziatische landen. Het land diende in 2011 voor het eerst een aanvraag in om onderdeel te worden van het verband en mag sinds 2022 vergaderingen bijwonen, maar werd zondag pas volwaardig lid.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft zaterdag weer luchtaanvallen uitgevoerd op Libanon. Bij twee aanvallen in het zuiden van het land kwamen volgens het Libanese leger twee personen om het leven. Israël zegt een Hezbollah-commandant te hebben gedood.
6 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De linkse onafhankelijke kandidaat Catherine Connolly heeft zaterdag de presidentsverkiezingen in Ierland gewonnen. Met groot verschil versloeg ze de centrumrechtse Heather Humphreys.
11 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Meer dan 50.000 betogers hebben in het Spaanse Valencia actiegevoerd om het eerste jaar na de dodelijke overstromingen te herdenken en het optreden van de autoriteiten te bekritiseren. Ze eisen het opstappen van regiopresident Carlos Mazón.
11 uur geledenGAZA -STAD (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op een vermeende strijder van de Islamitische Jihad in Centraal-Gaza, ondanks een door de Verenigde Staten bemiddeld staakt-het-vuren.
12 uur geleden