Indonesiërs gaan helpen bij personeelstekort in Duitse zorg
NEURENBERG (ANP/DPA) - Indonesische verplegers gaan helpen bij de personeelstekorten in de Duitse gezondheidszorg. Daarvoor is een overeenkomst gesloten met Indonesië, aldus het Duitse federale arbeidsbureau.
Dankzij de overeenkomst wordt het makkelijker om zorgpersoneel uit Indonesië in dienst te nemen voor werk in Duitse ziekenhuizen en zorginstellingen. Daarnaast worden de Indonesische verplegers geholpen met verblijfsvergunningen, het leren van de Duitse taal en inburgering in het land. Voordat ze naar Duitsland afreizen krijgen ze eerst enkele maanden Duits taalonderwijs en professionele zorgtraining.
Er zou dit jaar al moeten worden begonnen met het rekruteren van verplegers in Indonesië en de eerste zouden dan in de tweede helft van volgend jaar in Duitsland moeten aankomen.
Het hoofd van het arbeidsbureau zei eerder deze week nog dat Duitsland jaarlijks ongeveer 400.000 arbeidsmigranten nodig heeft om personeelstekorten te kunnen opvangen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
6 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
8 uur geleden