Indonesiërs gaan helpen bij personeelstekort in Duitse zorg
NEURENBERG (ANP/DPA) - Indonesische verplegers gaan helpen bij de personeelstekorten in de Duitse gezondheidszorg. Daarvoor is een overeenkomst gesloten met Indonesië, aldus het Duitse federale arbeidsbureau.
Dankzij de overeenkomst wordt het makkelijker om zorgpersoneel uit Indonesië in dienst te nemen voor werk in Duitse ziekenhuizen en zorginstellingen. Daarnaast worden de Indonesische verplegers geholpen met verblijfsvergunningen, het leren van de Duitse taal en inburgering in het land. Voordat ze naar Duitsland afreizen krijgen ze eerst enkele maanden Duits taalonderwijs en professionele zorgtraining.
Er zou dit jaar al moeten worden begonnen met het rekruteren van verplegers in Indonesië en de eerste zouden dan in de tweede helft van volgend jaar in Duitsland moeten aankomen.
Het hoofd van het arbeidsbureau zei eerder deze week nog dat Duitsland jaarlijks ongeveer 400.000 arbeidsmigranten nodig heeft om personeelstekorten te kunnen opvangen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders en energieleveranciers gaan samenwerken om ook huishoudens te sturen om minder stroom te gebruiken tijdens piekuren. Bij bedrijven gebeurde dit al. Daarmee hopen de energieleveranciers het overvolle stroomnet in Nederland te ontlasten.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."
13 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.
14 uur geleden