Indonesiërs gaan helpen bij personeelstekort in Duitse zorg
NEURENBERG (ANP/DPA) - Indonesische verplegers gaan helpen bij de personeelstekorten in de Duitse gezondheidszorg. Daarvoor is een overeenkomst gesloten met Indonesië, aldus het Duitse federale arbeidsbureau.
Dankzij de overeenkomst wordt het makkelijker om zorgpersoneel uit Indonesië in dienst te nemen voor werk in Duitse ziekenhuizen en zorginstellingen. Daarnaast worden de Indonesische verplegers geholpen met verblijfsvergunningen, het leren van de Duitse taal en inburgering in het land. Voordat ze naar Duitsland afreizen krijgen ze eerst enkele maanden Duits taalonderwijs en professionele zorgtraining.
Er zou dit jaar al moeten worden begonnen met het rekruteren van verplegers in Indonesië en de eerste zouden dan in de tweede helft van volgend jaar in Duitsland moeten aankomen.
Het hoofd van het arbeidsbureau zei eerder deze week nog dat Duitsland jaarlijks ongeveer 400.000 arbeidsmigranten nodig heeft om personeelstekorten te kunnen opvangen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
52 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
12 uur geleden