Indonesië wil Olympische Spelen 2032 in nieuwe hoofdstad
JAKARTA (ANP/RTR) - President Joko Widodo van Indonesië bereidt een gewaagd bid op de Olympische Spelen van 2032 voor. Hij wil het grootste sportevenement ter wereld houden in de nog te bouwen nieuwe hoofdstad van het land. De president is in gesprek met bedrijven en investeerders over de financiering.
Indonesië maakte zijn belangstelling voor de organisatie van de Spelen in 2032 al twee jaar geleden bekend. De plannen nemen steeds serieuzere vormen aan, zeker nu de regering bekijkt of de nieuwe hoofdstad op het eiland Borneo de kandidaatstad voor het spektakel kan worden.
Voor de bouw van die nieuwe, nog naamloze hoofdstad is ongeveer 30 miljard euro nodig. De stad moet de huidige hoofdstad Jakarta vervangen, de zwaar vervuilde metropool die ook nog eens langzaam wegzinkt in zee.
Het Internationaal Olympisch Comité wijst de Spelen van 2032 in 2025 toe. Tokio is komende zomer gastheer. In 2024 zijn de Spelen in Parijs, Los Angeles organiseert ze in 2028.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden