Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indonesië wil Olympische Spelen 2032 in nieuwe hoofdstad

Indonesië wil Olympische Spelen 2032 in nieuwe hoofdstad

JAKARTA (ANP/RTR) - President Joko Widodo van Indonesië bereidt een gewaagd bid op de Olympische Spelen van 2032 voor. Hij wil het grootste sportevenement ter wereld houden in de nog te bouwen nieuwe hoofdstad van het land. De president is in gesprek met bedrijven en investeerders over de financiering.

Indonesië maakte zijn belangstelling voor de organisatie van de Spelen in 2032 al twee jaar geleden bekend. De plannen nemen steeds serieuzere vormen aan, zeker nu de regering bekijkt of de nieuwe hoofdstad op het eiland Borneo de kandidaatstad voor het spektakel kan worden.

Voor de bouw van die nieuwe, nog naamloze hoofdstad is ongeveer 30 miljard euro nodig. De stad moet de huidige hoofdstad Jakarta vervangen, de zwaar vervuilde metropool die ook nog eens langzaam wegzinkt in zee.

Het Internationaal Olympisch Comité wijst de Spelen van 2032 in 2025 toe. Tokio is komende zomer gastheer. In 2024 zijn de Spelen in Parijs, Los Angeles organiseert ze in 2028.

Meer uit Sport

Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

6 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

18 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

22 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

1 dag geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

1 dag geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden