Indonesië weerspreekt bezoek minister aan Myanmar
JAKARTA (ANP/AFP) - De Indonesische regering heeft berichten tegengesproken dat minister van Buitenlandse Zaken Retno Marsudi donderdag Myanmar bezoekt. Daar is volgens een regeringswoordvoerder de tijd nog niet rijp voor. Het land zet zich wel in om met beide partijen in het conflict in Myanmar te spreken en naar een oplossing te zoeken.
Dinsdag werd uit Myanmar gemeld dat Marsudi die in Thailand was, donderdag enkele uren Myanmar zou bezoeken. Het zou het eerste hoge bezoek worden aan de militaire junta die 1 februari de macht greep. In heel het land zijn felle protesten en stakingen gericht tegen de nieuwe machthebbers. De oppositie eist dat de afgezette regeringsleider Aung San Suu Kyi weer in functie komt. Zij is naar het zich laat aanzien in november met een grote meerderheid herkozen, maar de coupplegers stellen dat die verkiezingen frauduleus verliepen.
Hoog bezoek blijft mogelijk voor de junta want de buitenlandministers van het Zuidoost-Aziatische samenwerkingsverband ASEAN plannen een vergadering in Myanmar. Het is nog niet duidelijk wanneer die zou zijn.
Meer uit Buitenland
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Door opzettelijke schade aan spoorwegkabels in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen zijn er meerdere treinen uitgevallen. Het spoorwegverkeer in de hele regio Gelsenkirchen is volgens informatieportaal Zuginfo.nrw gestremd. De politie laat weten dat er onderzoek wordt gedaan naar mogelijke kabeldiefstal in de regio.
35 minuten geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Er is zeker één dode gevallen na een explosie vrijdag in de binnenstad van de Griekse hoofdstad Athene, meldt de Griekse brandweer. Een gebouw van twee verdiepingen stortte vrijdagochtend in. Reddingswerkers hebben het lichaam van een jonge vrouw aangetroffen tussen het puin. Er worden nog vijf mensen vermist.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De overstromingen in de Thaise hoofdstad Bangkok zijn gestabiliseerd. Dat meldt de lokale gouverneur. Autoriteiten riepen zaterdag een officiële overstromingsramp uit, vanwege aanhoudende regen.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Bosbranden in de tropische wouden van het Indonesische deel van het eiland Borneo hebben de druk op de ernstig bedreigde orang-oetans verder opgevoerd. Dat meldt de internationale natuurbeschermingsorganisatie IUCN.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Sinds donderdagmiddag regent het zo hard in de Thaise hoofdstad Bangkok dat de autoriteiten een officiële overstromingsramp hebben uitgeroepen. De rampenstatus geldt voor alle vijftig districten van Bangkok, waar onophoudelijke regen hevige overstromingen veroorzaakt.
5 uur geledenMONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geleden